زیبایی و بهداشت پوست و مو

کاربردهای جوش شیرین در زیبایی

 

زیبایی پوست

 

کاربردهای جوش شیرین در زیبایی

 

حمام زیبایی : براي داشتن اين حمام لطيف و آرام‌بخش نیاز به 4 قاشق غذاخوری جوش شيرين + 5 قاشق غذاخوري عسل + 2 ليوان شير + 15 قاشق غذاخوري نمك + 3 قاشق غذاخوري روغن بچه داريد.

در يك ظرف بزرگ جوش شيرين ، عسل ، شير و نمك را مخلوط كنيد ، مخلوط را در وان آب گرم بريزيد و سپس روغن بچه را اضافه كنيد ، براي مخلوط کردن مواد در آب از دست‌هايتان استفاده کنید سپس قدم در اين حمام تسكين‌دهنده و آرام‌بخش بگذاريد ، اين حمام براي نرمی پوست بسیار مفيد است.

 

پاهای زیبا : اگر روي پاشنه ‌پاهایتان پينه بسته يا خيلي زبر و خشن شده است باید جوش شيرين را با آب مخلوط كنيد تا خمیری چسب مانند بدست اید سپس اين مخلوط را روی زبري‌های پاشنه قرار دهید و پس از 15 دقیقه بشوئید تا پاهایتان نرم شود ( در صورت لزوم میتوانید مدت بیشتری قرار دهید ).

اگر پاهايتان خارش دارد 4 قاشق غذاخوری جوش‌شيرين را با 4 لیوان آب گرم مخلوط كنيد و سپس پاها را حدود 10 دقيقه در آن بگذاريد و با اين كار خارش پاها آرام ميگيرد.

همچنین ميتوانيد با جوش‌شيرين خستگي ‌پاها را نيز از بين ببريد ، 3 قاشق غذاخوري جوش‌شيرين را در يك کاسه آب گرم حل كنيد و سپس پاهاي خسته‌تان را 15 دقیقه درون آن بگذاريد تا خستگي از پاهايتان خارج شود.

 

سفيدكننده دندان : ميتوانيد با جوش‌شيرين خميردندانی خانگي بسازيد ، ابتدا 3 قاشق چایخوری جوش‌شيرين را با 1 قاشق چایخوری نمك مخلوط كنيد سپس به آن 3 قاشق چایخوری گليسيرين اضافه كنيد و براي خوشبو شدن نيز 10 قطره از اسانس مورد علاقه‌تان به آن بيفزاييد سپس به مقدار كافي آب به آن اضافه كنيد تا شکل خمير پيدا كند.

شما میتوانيد اين خمير دندان را در بطری ای كوچك نگهداري كنيد ، از آن جا كه جوش شيرين يك سفيد‌كننده دندان طبيعي است پس حسابي دندان‌ها را سفيد مي‌كند و از پوسيدگي آن‌ها نيز جلوگيري مي‌كند ، اگر هم فرصت کافی برای تهیه خمیر سفید کننده نداريد ميتوانيد براي سفيد‌تر دندان‌هایتان مسواك‌تر خود را درون جوش شيرين فرو بريد سپس با آن دندان‌هاي‌تان را مسواك بزنید.

 

خوشبو كردن دهان : براي خوشبو كردن دهان ميتوانيد 2 قاشق چایخوری جوش‌شيرين را در 1 ليوان آب حل كنيد و در دهان غرغره نمائید.

 

براي نرم كردن آرنج : چنانچه پوست آرنج يا زانو خشن و زبر شد بايد ابتدا مقداري جوش‌شيرين را با مقدار كمی آب مخلوط كنيد تا حالت چسبی پيدا كند سپس اين مخلوط را مانند کرم به زانو يا آرنج بماليد و 15-30 دقیقه صبر کنید ، پس از شست و شو میبینید که پوست زبر و خشن نرم شده است.

 

درمان آكنه و جوش : براي درمان بيماري‌هاي شايع پوست مانند آكنه و جوش مصرف مستقیم جوش‌شيرين ميتواند موثر باشد.

مقداری جوش شيرين را با آب مخلوط کنید تا به حالت چسبی شود سپس 10-20 دقیقه یا بیشتر روي آكنه قرار دهید تا پوست مرده از بين برود و منافذ مسدود شده باز شود.

 

ژل اصلاح آقايان : آقايان اغلب هنگام اصلاح دچار التهاب و سوزش‌هاي پوستي ميشوند که برای رفع این مشکل باید 1 قاشق غذاخوري جوش‌شيرين را در 1 فنجان آب حل کنید و از اين محلول براي التيام پوست بعد از اصلاح يا حتي قبل از اصلاح استفاده کنید.

اگر پس از اصلاح دچار سوزش مي‌شويد مي‌توانيد يك پارچه مرطوب نخي را به كمي جوش‌شيرين آغشته كنيد و روي محل سوزش بگذاريد.

 

جوش‌شيرين و موها : اگر در تميزي موها وسواس داريد 1 قاشق چایخوری جوش شيرين را به بطري شامپو اضافه كنيد و طبق معمول موهايتان را شامپو كنيد و سپس با آب اين تركيب جوش شيرين و شامپو را بشوييد.

اين كار تمام آلودگي‌ها و مواد حالت‌دهنده‌اي را كه روي موهاي شما وجود دارد به‌خوبي پاك میكند و حالت‌پذيري موها را بهبود مي‌بخشد.

اگر مرتب به استخر می رويد باید بدانید که كلر موجود در اب استخر اغلب رنگ موها را كدر ، مات و بدرنگ مي‌كند ؛ براي شست‌وشوي كلر از روي موها 1 قاشق غذاخوري جوش‌شيرين را در 3 لیوان آب حل كنيد و موهايتان را پس از استخر با آن آبكشي نمائید.

 

براي تميزي شانه و برس : براي تمیز کردن مواد مختلف از روي شانه و برس‌ در يك کاسه آب گرم 3 قاشق غذاخوري جوش شيرين و 3 قاشق غذاخوري شامپو اضافه کنید سپس برس و شانه را در این محلول 30 دقیقه خيس دهید.

 

 

نوشته های مرتبط

روشهای رفع تیرگی زیر چشم

zibaee@irancook

روش های از بین بردن خال گوشتی

zibaee@irancook

تاثیرات بخور در شادابی پوست

zibaee@irancook

2 دیدگاه

یاسمن 10 اسفند 1391 at 2:29 ب.ظ

لطفابیشترازاین چیزابذارین.ممنون.

پاسخ

ارسال دیدگاه

*

code