زیبایی و بهداشت پوست و مو

تغذیه مناسب پوست صورت

 

 

پوست

 

تغذیه مناسب برای پوست صورت

 

غذاهایی که میخورید برای پوست تان به همان میزان موثرند که بر دور کمرتان اثر دارند ، در ادامه انواع رژیم های غذایی و تغذیه افراد مورد بررسی قرار گرفته است :

 

» رژیم مدیترانه ای

ماهی ، سبزیجات پهن برگ ، روغن زیتون و میوه ها ترکیبات اصلی این رژیم سلامتی بخش قلب هستند اما فواید آن  به همین جا ختم نمیشوند ، تحقیقی ایتالیایی نشان داد رژیم مدیترانه ای همچنین از بدن در برابر سرطان پوست محافظت می کند.

اسیدهای چرب امگا 3 موجود در ماهی سلولهای پوست را سالم و ارتجاعی نگه میدارد ، همچنین روغن زیتون و گوجه آنتی اکسیدان هایی دارند که کمک میکنند تا واکنش های شیمیایی که به آفتاب سوختگی می انجامند متوقف شوند.

 

» رژیم گیاهخواری

اگر از گوشت و دیگر فرآورده های حیوانی برای سلامتی ، دلایل اخلاقی و … پرهیز می کنید و فرآورده های تازه و تماما غلات مصرف می کنید خبرهای خوبی برای پوستتان وجود دارد ؛ آنتی اکسیدان های موجود در این خوراکی ها رادیکال های آزادی را که به چروک ، لکه های قهوه ای و دیگر علائم پیری کمک میکنند خنثی می سازد.

رژیم های گیاهی دارای چربی کمی شامل روغن بذر کتان ، روغن زیتون و … است که به پوست کمک می کند تا رطوبت خود را نگه داشته و منعطف تر باشد.

 

» رژیم پروتئین بالا و کربوهیدرات کم

کاهش مصرف نان سفید ، پاستا و قندهای تصفیه شده می تواند هورمون استرس را کاهش دهد و حملات قلبی و عصبی را به حداقل برساند.

اما مراقب برنامه غذایی پر گوشت باشید ، چربی حیوانی زیاد ممکن است به افزایش تولید رادیکال های آزاد بینجامد که تصور میشود در عملکرد عادی سلول ها اختلال ایجاد میکنند.

برای اینکه پوست را هیدراته نگه دارید زیاد آب بنوشید ؛ ماهی و دیگر پروتئین های کم چرب را انتخاب کنید و نه فقط گوشت قرمز ، همچنین روزانه سبزیجات پهن برگ که سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند مصرف کنید.

 

» رژیم کم چرب

در این رژیم میتوانید بیشتر بخورید و همچنین وزن کم کنید ، کاهش مصرف چربی های اشباع برای قلب و دور شکم خوب است ؛ رژیمی با چربی حیوانی کم میتواند تولید رادیکال های آزاد که موجب پیری زودرس پوست می شوند را متوقف میکند.

پوست شما به مقداری چربی بخصوص از نوع مفید ان که در مغزها و روغن زیتون یافت می شوند نیاز دارد ؛ برای داشتن صورتی مرطوب و منعطف تر مقداری چربی غیر اشباع ( روغن مایع مانند روغن زیتون ) در برنامه غذایی بگنجانید.

 

» رژیم خام خواری

خام خوارها که از محصولات کشاورزی ، مغزها و حبوبات و غلات تغذیه می کنند عقیده دارند نپختن غذا آنزیم های طبیعی آن را حفظ کرده و به هضم ، تولید انرژی و کاهش وزن کمک می کند.

شکی نیست که این غذاها باعث شادابی پوست می شوند ، همچنین روغن های سالم موجود در مغزها ، آووکادو و روغن زیتون سلول های پوستی را قوی و منعطف نگه میدارد.

 

» رژیم علاقمندان به کربوهیدرات

افرادی که علاقمند به خوردن کربوهیدرات هستند باید بدانند که کربوهیدرات ها در صورتی مفیدند که حاوی فیبر باشند ، پر کردن ظرف با غذاهای حاوی کربوهیدرات های فیبردار متابولیسیم را تقویت میکند و فرد را برای مدت بیشتری سیر نگه میدارد.

در نتیجه مصرف این نوع کربوهیدرات بدنی شاداب و پوستی تمیزتر خواهید داشت ، رژیم کربوهیدرات همچنین میزان زیادی اسیدهای چرب امگا3 ، آنتی اکسیدان های موجود در غلات و پروتئین های سازنده کلاژن که پوست را لطیف می کنند فراهم می آورد.

 

 

 

 

نوشته های مرتبط

نکات مهم در مراقبت پوست

zibaee@irancook

رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران

zibaee@irancook

کاربردهای جوش شیرین در زیبایی

zibaee@irancook

ارسال دیدگاه

*

code