زیبایی و بهداشت پوست و مو

رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران

 

رفع سیاهی بدن

 

رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران

 

زیر بغل و کشاله ران و اطراف آن یکی از حساس ترین قسمت های پوست بدن است و در اغلب افراد این قسمت تیره تر از سایر نقاط بدن میباشد.

 

لیمو ترش : لیمو ترش به دلیل موادی که داراست یک سفید کننده طبیعی پوست است ، در هر بار حمام رفتن لیمو ترش تازه یا آبلیمو را به زیر بغل ، کشاله ران و اطراف ناحیه تیره بدن بزنید و پس از 5 دقیقه محل را با آب آبکشی کنید.

 

جوش شیرین : آب و جوش شیرین را باهم مخلوط کنید تا به غلظت ماست برسد و نواحی تیره را با آن پوشش دهید و 5 دقیقه صبر کنید سپس آبکشی کنید.

 

شکر قهوه‌ای و روغن زیتون : روغن زیتون خاصیت سفید کنندگی ملایم دارد و شکر قهوه‌ای نیز مانند یک اسکراب طبیعی عمل میکند و به همین دلیل برای روشن کردن ناحیه زیر بغل ، کشاله ران و … عالی است ( مخلوط را طوری درست کنید که شکر به شکل دانه دانه بماند ) ، مخلوط را به ناحیه مورد نظر مالیده و به آرامی چند دقیقه ماساژ دهید سپس ناحیه مورد نظر را بشویید.

 

نکته : اگرچه درمان هایی که گفته شد طبیعی بوده و عارضه ای ندارد اما بدلیل تفاوت پوست بدن افرد اگر در ناحیه مورد استفاده دچار حساسیت هایی مانند قرمزی ، خارش و … شدید سریع آن محل را شستشو دهید و از متخصص پوست برای رفع تیرگی ها کمک بگیرید.

 

نوشته های مرتبط

روش های از بین بردن خال گوشتی

zibaee@irancook

دانستنی های مهم رنگ مو

zibaee@irancook

نکات مهم در مراقبت پوست

zibaee@irancook