اصول مد و زیبایی

انتخاب عطر مناسب

 

عطرشناسی

 

روش انتخاب عطر مناسب

 

بهتر زمان برای خرید عطر صبح میباشد چون در صبح تشخیص رایحه عطر اسان تر است ؛ برخی افراد اغلب از يک نوع عطر استفاده ميکنند ولي پيشنهاد میشود که عطرتان را از روی فصل انتخاب کنيد ، عطرهاي گرم و تند براي فصل سرد و عطرهاي سرد ، شيرين و عطر گل ها براي فصل گرم انتخاب مناسبي میباشد.

 

قبل از اين که براي خريد عطر برويد از هيچ گونه عطر و خوشبو کننده ای استفاده نکنيد چون انتخاب بهتر را براي شما دشوار ميکند ، عطرهاي سرد و ترش باعث آرامش روحي و رفع خستگي ميشوند.

 

عطر سرد به عطري ميگويند كه حس خنكي و تازگي را القاء ‌كند و استشمام اين عطرها معمولاً باعث ميشود كه طعمِ ميوه هايي مانند هندوانه را بخاطر اورید ؛ عطر ترش به عطري ميگويند كه طعم مركبات را بخاطر بياورد ، عطرهاي ترش نيز القاكننده حس تازگی و شادی اند.

 

هر اندازه که عصاره روغني خوشبو در يک محصول بيشتر باشد ماندگاري آن عطر بيشتر است ، به اين دليل که رطوبت باعث ماندگاري بوي عطر ميشود و ماندگاري عطر بر روي پوست چرب و تيره بيشتر از پوست هاي خشک و روشن میباشد.

 

براي محافل رسمي بهتر است از عطرهاي تلخ ، گرم ، شيرين و تند مانند بولگاری و … استفاده کنيد ، به عطرهايي که معمولاً بوي شکلات و ميوه هاي تابستاني ميدهند عطرهاي شيرين و گرم ميگويند و عطرهايي هم که از اسانس ريشه درختان و ادويه هاي تند شرقي درست شده اند را عطرهاي تلخ گويند.

 

برای محافل دوستانه و غیر رسمی عطرهاي سرد و ترش بدلیل حس طراوت و آرامشي که منتقل ميکنند مناسب هستند ، عطرهاي سرد حس خنکي ، شادابي و جواني را به فرد القا ميکنند ، از عطرهايي مانند مادام روشاز ، گپ ، هوگو ، آزارو و … ترجيحاً در محافل دوستانه استفاده نمائید.

 

برای متصاعد شدن بهتر رايحه عطر ان را بر محل نبض ها مانند گردن ، پشت زانوها ، مچ دست و … بزنید.

 

 

نوشته های مرتبط

جدول سایز لباس بانوان

zibaee@irancook

رنگ مد سال 2013

zibaee@irancook

انتخاب عینک مناسب با فرم صورت

zibaee@irancook

ارسال دیدگاه

*

code