زیبایی و بهداشت پوست و مو

رفع مشکل خشکی پوست

 

 

خشکی پوست در سرما

 

مشکلات خشکی پوست

 

عوامل محیطی ، ژنتیک سن ، میزان خشکی محیط و … همگی در تشدید خشکی پوست نقش دارند.

 

افراد داراي پوست خشک معمولا دچار سوزش ، خارش و در موارد شديدتر پوسته ريزي و ترک هاي پوستي ميشوند ، همچنین عارضه خارش پوستي در افراد پير و سالمند به دليل اينکه ذخاير چربي زير پوست کاهش يافته و دچار خشکي پوست شديدتري نسبت به ساير افراد هستند شيوع بيشتري دارد.

 

عواملی مانند تغييرات دما ، ‌ورود ناگهانی از محيط سرد به گرم ، تعويض سریع لباس ها هنگام ورود به محیط گرم و همچنين استحمام با آب داغ ميتواند باعث افزايش بروز اين تحريکات شود ، استحمام با آب داغ باعث ميشود تا ميزان مختصر چربي پوست توسط آب و صابون از بين برود.

 

رعايت نکاتي همچون کاهش دفعات استحمام در فصل پائيز و زمستان ( حداکثر يک يا دو بار در هفته ) ، عدم استفاده از کيسه و ليف در حمام ، انتخاب صابون هاي ملايم که حاوي مقادير بيشتري از چربي نظير صابون هاي گليسيرينه و کرم صابون ها باشد ، مرطوب کردن مداوم پوست با کرم ها و لوسیون ها بسیار موثر میباشد.

 

استفاده از دستگاه هاي بخور يا وسايل مشابه در منزل که باعث افزايش بخار و رطوبت شود ميتواند از علائم و عوارض خارش در افراد به طور چشمگيري بکاهد.

 

همچنين لازم است افرادي که پوست خشک دارند از صابون فقط براي شستشوي مناطقي از بدن که بوي عرق ميگيرد استفاده نمایند و ساير قسمتهاي بدن را فقط با آب يا مختصري آب و کف شامپو شستشو دهند ، همچنين اينگونه افراد بايد از کرمهاي ضد آفتاب محتوي مرطوب کننده نیز استفاده نمايند.

 

نوشته های مرتبط

معجون جوان سازی پوست بدن

zibaee@irancook

خوشبو و معطر کردن مو

zibaee@irancook

ماساژ چينی acupressure

zibaee@irancook

ارسال دیدگاه

*

code