زیبایی و بهداشت پوست و مو

روش های از بین بردن خال گوشتی

خال گوشتی

روش های از بین بردن خال گوشتی

اگر برای از بین بردن خال گوشتی ساده نزد پزشک بروید او از روش مخصوص انجماد یا روش برداشتن با تیغ تیز شما را از شر این نوع خال ها خلاص خواهد کرد ، روش های درمانی توسط پزشک میتواند پر هزینه یا ترسناک باشد !

در ادامه با روش های ساده و خانگی رفع این گونه خال ها و گوشت های زائد آشنا خواهید شد ، هرگز با تیغ یا قیچی اینگونه خال ها را جدا نکنید !

روش 1 : مقداری صابون بر روی لیف حمام بمالید و محل مربوط به خال گوشتی را با آن کاملا بسابید و با آب سرد بشویید ، مقداری روغن کرچک ، روغن پونه کوهی یا عسل را بر روی خال گوشتی بمالید و اجازه دهید تا 15 دقیقه بر رروی خال بماند سپس با دستمال تمیز کنید ( این عمل را به صورت مداوم و روزی 3 بار انجام دهید ، ممکن است مدتی طول بکشد تا خال گوشتی از بین برود اما نتیجه خوبی میدهد و هیچ نشانه ای از خال بر روی پوست باقی نمی ماند ).

روش 2 : یک نخ دندان را به آهستگی به دور پایه خال گره بزنید و رها کنید ، این روش بدلیل محدود کردن جریان خون باعث خشک شدن و افتادن خال برجسته خواهد شد.

روش 3 : روی محلی که خال در آن قرار داشت ضد عفونی کننده بزنید و با چسب زخم ببندید.

روش 4 : قسمتی از پوست که خال در آن قرار دارد را کاملاً شستشو دهید ، یک چسب زخم بردارید و مستقیماً روی خال قرار دهید و به مدت پنج تا هفت روز صبر کنید سپس نوار چسب را بکنید ، اگر با برداشتن نوار چسب خال کنده نشد میتوانید تکه دیگری از نوار چسب ببرید و دوباره این روند را تکرار کنید تا خال کنده شود.

روش 5 : یک سیر را بکوبید و آنرا روی خال قرار داده و با چسب زخم روی آن را بپوشانید و این کار را هر روز تکرار کنید و تا جایی که خال بیفتد.

روش 6 : یک پماد انجمادی مخصوص زگیل از داروخانه تهیه کنید ، اگرچه این دارو در اصل برای رفع زگیل طراحی شده‌است اما می‌تواند برای درمان خال‌های برجسته نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

روش 7 : روغن کرچک و جوش شیرین را به گونه‌ای ترکیب کنید که مانند خمیر شود سپس خال را کاملاً با خمیر پوشش دهید و با یک چسب زخم بپوشانید ، دو یا سه بار در روز این کار را تکرار کنید.

نکته : این روش ها مناسب حذف خال های ساده ، کوچک و به رنگ پوست است اما اگر خال بزرگ و پررنگی دارید حتما به پزشک مراجعه کنید ، خال های رنگی میتوانند در بعضی مواقع خطرناک باشند.

نوشته های مرتبط

تاثیرات بخور در شادابی پوست

zibaee@irancook

دانستنی های مهم رنگ مو

zibaee@irancook

رفع تیرگی زیر بغل و کشاله ران

zibaee@irancook

یک دیدگاه

لردپیکس 15 آبان 1394 at 9:06 ب.ظ

باتشکر ازشما

پاسخ

ارسال دیدگاه

*

code