Generic selectors

آبیاری و زرد شدن برگ گیاه

۸۴,۱۰۳ بازدید

 

زرد شدن برگ

 

دلایل زرد شدن برگ گیاه

 

آبیاری یکی از نیازهای اصلی گیاه است و همانطور که نبود آب موجب از بین رفتن گیاه و زرد شدن برگ های آن میشود آبیاری بیش از حد هم همین نتیجه را دارد.

 

وقتی به گیاهی کم آب دهید با آبیاری مجدد میتوانید از زرد شدن برگ های دیگر جلوگیری کنید اما زمانی که زردی بدلیل آبیاری بیش از حد باشد وضع فرق میکند چون در این حالت کرم در خاک به وجود میاید و هم باید ابیاری را کاهش دهید و هم کرم ها را از بین ببرید.

 


از بین بردن کرم ها به دو روش ممکن است : کاهش آبیاری و استفاده از پودر های مخصوص آفات در حین آبیاری یا تعویض خاک گیاه.

 

روش تعویض خاک : در این روش باید گیاه و خاک را یه صورت یک جا از گلدان خارج کنید و آن را داخل یک لگن پر از آب قرار دهید و بسیار آرام با کنار زدن خاک ها ساقه ها را از خاک خارج کرده و بعد از شستن ریشه ها آنها را سریع درون آب تمیز قرار دهید سپس گیاه را در گلدان و خاک سالم و تمیز بکارید و پس از آبیاری ( حتما بعد از کاشت گیاه باید به گیاه آب فراوان دهید و صبر کرد تا آب اضافی خارج شود )  سپس گیاه را چند روز در جایی که نور کم و ملایمی دارد قرار دهید و پس از این مدت آن را به شرایط  و محیط عادی گیاه انتقال دهید.

 

البته تعویض خاک در صورتی لازم است که خاک دچار کرم شده باشد اما اگر زرد شدن فقط مربوط به ابیاری بیش از حد است فقط لازم است که ابیاری گیاه را کاهش دهید.

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

ابیاری, ابیاری گیاهان, از بین بردن کرم خاک, افت گیاهی, برطرف کردن زردی برگ ها, تعویض خاک, تعویض خاک گلدان, تعویض خاک گیاه, دلایل زرد شدن برگ گیاهان, رفع مشکل زرد شدن برگ ها, زرد شدن برگ, زرد شدن برگ گیاه, زرد شدن برگ گیاهان اپارتمانی, زردی برگ گیاه, کرم زدن گیاه, کرم گیاه, گیاهان اپارتمانی

۵ دیدگاه برای آبیاری و زرد شدن برگ گیاه

 1. مهرداد ۱۳ خرداد-۱۳۹۷ در ۱۷:۳۵ #

  باسلام، من ماری جوانا رو در فضای باز کاشتم،خاک اون رو هم با برگ درخت بلوط و مقدار کمی برگ سخوس(پوست یا روکش برنج تازه بدست اومده) قاطی کردم، وعمق گودالش حدود ۴۰ سانت شد.
  روز اول کاشت خیــــــلی اب پاش ریختم و بعد هم هر ۴ روز یه بار ۲ لیتر اب میریزم پاش البته جدا از کود و مواد مغزی که هر ۳روز یه بار با نیم لیتر اب قاطی میکنم و میدم به گیاه…
  ولی الان بعد از حدود ۱۰ برگ شدنش،برگهایه پایینیه گیاه داره خشک میشه و یکیشون هم کااامل خشک شده.
  حالا من دلیل خشک شدنه برگهایه پایینی رو که کم کم دارن به بالا میرسن رو میخوام بدونم، با تشکر

 2. سعیده ۲۹ تیر-۱۳۹۵ در ۰۹:۴۰ #

  خب از کجا بفهمیم الان از زیادی آب دادن زرد شدن یا کم آب دادن؟ من یک روز درمیان آب میدم و زرد شده. نمیدونم کمه یا زیاد
  جاش هم توی راه پله است. یعنی جای گرمی قرارداره

  • Mohamaad ۲۳ مهر-۱۳۹۵ در ۱۴:۰۲ #

   ی مدت هر روز اب معدنی بده ب گلا،نور افتاب خیلی مهم

 3. ندا ۷ اسفند-۱۳۹۱ در ۱۰:۵۷ #

  سلام. این مشکل همیشگی من با گلدان هام هس، یا از بی آبی زرد میشن یا از زیادی آب :))

  • نیلوفر بانو ۷ اسفند-۱۳۹۱ در ۱۵:۳۸ #

   خوب امیدوارم با این راهکارها دیگه زرد نشن :)