Generic selectors

آموزش پاک کردن لکه ها از روی پارچه

۱۵۸,۸۸۴ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

 

لکه زدایی

 

از بین بردن لکه از روی پارچه

 

ابتدا علت و نوع لکه را که از چه موادی است پیدا کنید ؛ نوع پارچه را به خصوص از لحاظ قابل شستشو بودن تعیین کنید ؛ در جنس و رنگ پارچه و همچنین نوع ماده ای که برای رنگ کردن آن به کار رفته است دقت کنید.

 

هر نوع ماده ی شیمیایی را که میخواهید به کار ببرید روی تکه ای از پارچه امتحان کنید و اگر میخواهید پارچه را بشویید لکه را قبل از شستن از بین ببرید ؛ به خاطر داشته باشید که آب داغ بعضی لکه ها را ثابت می کند ، مانند لکه ی تخم مرغ ، خون ، چای ، قهوه ، رنگ میوه و ….


 

 از بین بردن انواع لکه پارچه های قابل شستشو و غیر قابل شستشو

 

در کل 3 روش برای پاک کردن لکه از روی پارچه وجود دارد ، پاک کردن لکه به وسیله ی محلول هایی مانند تتراکلرورکربن یا بنزین با استفاده از ابر یا برس ؛ بی رنگ کردن لکه به وسیله ی آب اکسیژنه و اسید اگزالیک (جوهر ترش) یا آب ژاول ؛ تمیز کردن لکه به صورت خشک به وسیله ی خمیری از پودرهای جذب کننده مانند گچ فرانسوی یا پورد تالک.

 

از بین بردن انواع لکه روی پارچه های قابل شستشو

 

برای برطرف کردن لکه ی خون و چسب و هر گونه لکه ای که دارای مواد قندی باشد ،‌ اگر پارچه رنگی است ابتدا محل لکه را به وسیله ی اسفنج با تتراکلروکربن شسته سپس با آب سرد تمیز کنید ، پس از آن محل لکه را با آب گرم و صابون بشوئید تا لکه کاملاً پاک شود.

 

چنانچه این گونه لکه ها روی پارچه های نخی و کتانی سفید اثر بگذارد ، ابتدا محل لکه را در آب سرد فرو برده و بشوئید سپس با آب گرم و صابون لکه را کاملاً‌ از بین ببرید ، اگر لکه کاملاً پاک نشد میتوانید از محلول نمک ( مثلا مخلوط 3 قاشق نمک و 1 قاشق آب ) استفاده کنید.

 

» برطرف کردن لکه شمع : ابتدا موم اضافی را بردارید سپس قسمت لکه شده را بین کاغذ خشک بگذارید و با اتوی داغ اتو کنید سپس با تتراکلروکربن و اسفنج بشوئید.

 

» برطرف کردن لکه آدامس : طرف دیگر پارچه را یخ بمالید و سپس آدامس را بکنید ، اگر لکه باقی ماند آن را به وسیله اسفنج و تتراکلروکربن بشوئید.

 

» برطرف کردن لکه شکلات و کاکائو : لکه را با آب گرم و صابون بشوئید سپس به وسیله تتراکلروکربن بشوئید و با آب گرم و اسفنج لکه را کاملاً از بین ببرید.

 

» برطرف کردن لکه چربی و روغن : محل لکه را به وسیله ی اسفنج و تتراکلروکربن بشوئید سپس با آب نیم گرم و صابون لکه را کاملاً از بین ببرید ، چنانچه لکه کهنه باشد آن را با آب اکسیژنه بی رنگ و سپس با آب خوب بشوئید.

 

» برطرف کردن لکه چای یا قهوه : برای پارچه های رنگی محل لکه را با اسفنج و آب گرم بشوئید و چنان چه لکه باقی مانداز گلیسیرین گرم استفاده کنید و بگذارید نیم ساعت روی لکه بماند سپس با آب خوب شستشو داده و در نهایت با آب گرم و صابون بشوئید.

 

اگر لکه روی پارچه ی سفید و نخی بود آب جوش را روی لکه بریزید و این کار را از طرف پشت پارچه تکرار کنید و اگر لکه از بین نرفت با آب اکسیژنه و سپس با آب شستشو دهید ، برای از بین بردن این نوع لکه ها اول از آب صابون استفاده نکنید زیرا ممکن است لکه را ثابت کند.

 

» برطرف کردن لکه کره ،‌ خامه و بستنی : محل لکه را در آب سرد خیس کنید و با آب گرم و صابون بشوئید.

 

» برای برطرف کردن لکه ترشی : می توانید با کمی آمونیاک محلول در آب لکه را از بین ببرید.

 

» برای برطرف کردن لکه تخم مرغ و گوشت : محل لکه را با آب سرد بشوئید سپس لکه را با آب گرم و صابون رفع کنید و اگر لکه روی پارچه های سفید از بین نرفت میتوانید از تتراکلروکربن استفاده کرد.

روش تمیز کردن سرویس بهداشتی

 

» برای برطرف کردن لکه میوه یا آب میوه : پارچه را با آب سرد و اسفنج بشوئید و اگر لکه باقی ماند گلیسیرین به کار ببرید و بگذارید چند ساعتی بماند سپس با آب گرم و صابون بشوئید.

 

» برطرف کردن لکه علف : محل لکه را با آب صابون نیم گرم بشوئید سپس به وسیله ی اسفنج با الکل یا آب اکسیژنه لکه را کاملاً از بین ببرید و با آب بشوئید ، چنانچه پارچه سفید نخی و کتانی بود محل لکه را با دنبه یا روغن مالش دهید سپس با آب صابون گرم بشوئید و باقی مانده لکه را با آب اکسیژنه از بین ببرید.

 

» برطرف کردن لکه جوهر : از خمیر پودرهای جذب کننده مانند پودر تالک استفاده کنید ، در مورد پارچه های نخی و کتانی لکه را می توان به وسیله ی گلیسیرین از بین برد.

 

» برطرف کردن لکه زنگ آهن : چنانچه این لکه روی پارچه های نخی و کتانی سفید باشد محل لکه را در محلول اسید اگزالیک خیس کنید و به محض از بین رفتن لکه پارچه را در محلول رقیق آمونیاک بزنید و خوب بشوئید ، همچنین در این مورد می توان از آب لیمو و نمک برای برطرف کردن لکه استفاده کرد و سپس لکه را در آفتاب خشک کرد.

 

» برطرف کردن لکه رنگ : لکه رنگ تازه را پاک کنید و با آب گرم و صابون بشوئید و اگر لکه رنگ خشک شده بود آن را با روغن یا وازلین پاک کنید سپس آن را به وسیله اسفنج با آب گرم و صابون بشوئید.

 

» برطرف کردن لکه سوختگی : لکه سوختگی به ندرت ممکن است پاک شود اما اگر پارچه پشمی بود از کاغذ سمباده نرم استفاده کنید و چنانچه پارچه کتانی و نخی و سفید بود، ابتدا پارچه را در آب خیس کنید و در آفتاب قرار دهید و این عمل را چندین بار تکرار کنید و اگر لکه باقی ماند با آب اکسیژنه رنگ آن را ببرید و بعد خوب بشوئید.

 

» برطرف کردن لکه سیگار و توتون : به وسیله اسفنج و الکل صنعتی لکه را از بین ببرید ، در مورد پارچه های کتانی سفید محل لکه را با آب سرد بشوئید ، گلیسیرین به آن بزنید و بگذارید نیم ساعت بماند بعد با صابون و آب بشوئید.

 

» برطرف کردن لکه سبزی : اگر لکه های سبزی گیاهان و کلروفیل تازه باشد برای برطرف کردن آن ها محلول آب و الکل و یا آب و اتر به کار می رود ولی اگر کهنه باشد باید پربرات دوسود با آب اکسیژنه و یا آمونیاک مصرف کرد.

 

» برطرف کردن لکه مرکب معمولی : چون این مرکب ترکیبات آهن دارد باید با محلول جوهر ترش و آب داغ غلیظ مالش داده شود و سپس از آب و صابون استفاده کنید.

 

» لکه مرکب سیاه یا آبی : محلول رقیقی از 5 درصد پرمنگنات دوپتاس و آب تهیه کنید و لکه را در آن مدتی خیس کنید تا رنگ قهوه ای پیدا کند و سپس بیرون آورده در محلول بی سولفیت دوسود که قدری سرکه در آن ریخته اند بگذارید سپس از این محلول هم بیرون آورده این عمل را تکرار کنید ، هر دفعه بعد از این که از بی سولفیت بیرون آوردید با آب بشوئید و دوباره در پرمنگنات بگذارید.

 

» برطرف کردن لکه کپک : کپک بعضی از اوقات روی پارچه هایی که آن ها را به صورت خشک نشده در قفسه گذاشته اید پیدا می شود ، پارچه مزبور را یک ساعت در محلول نیم گرم پربرات دوسود بگذارید و سپس در آب ژاول گذاشته سپس با آب زیاد بشوئید.

 

» پاک کردن لکه های روغنی و میوه ها از روی پارچه ساتن : لکه روغنی روی پارچه ساتن را میتوان به وسیله پودر تالک از بین برد ، برای این کار پودر را بر روی لکه پاشیده و به آرامی آن را مالش دهید و چند دقیقه آن را به همان صورت گذاشته سپس به وسیله ی برس نرمی با ملایمت آن را برس بکشید و تمیز کنید.

 

» پاک کردن لکه خودکار و جوهر از روی پارچه ساتن : لکه های خودکار و جوهر را می توان با شیر گرم و الکل متلیک برطرف کرد و سپس در آب ولرم کاملاً شست تا اثر شیر و الکل از میان برود.

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

۹۸ دیدگاه برای آموزش پاک کردن لکه ها از روی پارچه

 1. زهره 31 ژانویه-2020 در 18:38 #

  سلام. برای رفع لکه چربی مثل روغن بادام روی پارچه ترمه چه اقدامی باید انجام بدم. ممنونم از راهنماییتون.

  • نیلوفر بانو 12 فوریه-2020 در 13:41 #

   از روشی که برای برطرف کردن لک چربی گفته شده استفاده کنید.

 2. مریم 1 می-2019 در 15:45 #

  چه طور میشه لکه گازوئیل روی لباس رو پاک کرد

  • نیلوفر بانو 4 می-2019 در 10:17 #

   برای پاک کردن لکه بنزین و گازوئیل یه براش یا مسواک بردارید و سرش رو خیس کنید. یه مقدار مایع لباسشویی قوی بریزید روش و حسابی روی لکه لباس بمالید. بگذارید 15 دقیقه کف روی لکه بمونه. بعد طبق روال عادی لباس رو بشورید اما با آب داغ. بعد چک کنید ببینید لکه رفته یا نه. اگه هنوز لباس بوی بنزین میده بذارید از شب تا صبح توی آب بمونه و بعد دوباره بشورید.

 3. مصطفی 11 دسامبر-2018 در 08:50 #

  سلام روی لباسم زد زنگ ریخته تینرم زدم اما پاک نشد خواهشا بگین چیکار کنم لباس کاری منه ضروریه اگه زود جوابمو بدین؟پیشاپیش از جوابتون ممنون

  • ♥ بانو 11 دسامبر-2018 در 17:20 #

   سلام دوست عزیز برای لکه زنگ زدگی از لیمو ترش تازه همراه با نمک استفاده میشود ولی بستگی به جنس لباس دارد منظور شما از ضد زنگ چیست

  • مصطفی 15 دسامبر-2018 در 12:46 #

   سلام رنگ قرمزی که معمولا در زیر کار درب های فلزی استفاده میشه. جنس لباس نخیه .ممنون

 4. soli 5 دسامبر-2018 در 11:18 #

  سلام،من یه لباس لی روشن دارم که روی استینش دامستوس ریخته و لکه ی سفید روش ایجاد شده،چطوری میتونم از بین ببرمش؟

 5. negar 2 سپتامبر-2018 در 12:56 #

  ,سلام خوبید
  ببخشید میشه بگید چطو لکه آب لیمو رو از رو مانتو پاک کنم

 6. zahra 19 می-2018 در 17:00 #

  سلام میشه بگید لکه لاک خشک شده از روی چادر مشکی چجوری باید پاک کرد

 7. فاطمه 2 می-2018 در 16:28 #

  سلام. من روی تشک خوشخواب یه پارچه رنگی کشیدم بعنوان کاور .ولی متاسفانه بعد از مدتی متوجه شدم که رنگ پارچه به تشک گرفته. ممنون میشم راهنماییم کنید چطور اونو پاک کنم

 8. mahboob 10 آوریل-2018 در 09:10 #

  چجوری باید حنا رو از روی لباس بافت دار پاک کرد؟؟

 9. Miss.x 14 مارس-2018 در 23:01 #

  واسه لکه بجا مانده روغن زیتون روی تشک تخت خواب میشه یه راه حل بدید؟

 10. معصومه 9 مارس-2018 در 14:22 #

  سلام چجوری میشه لکه چسب ۱۲۳رو از چادر مشکی از بین برد

 11. رعنا 3 مارس-2018 در 14:10 #

  سلام. برای پاک کردن مارک طلایی چادر مشکیم بهم گفتن پارچه بذار روش و اتو بزن ولی نرفت و بدتر ثابت شد. یکی دیگه گفت پنبه الکلی بزن که بره، زدم ولی نرفت و رنگ لکه رو پارچه پخش شد. حالا چیکار کنم که بره؟؟؟؟

 12. سارا 17 ژانویه-2018 در 23:30 #

  لکه کاربن زرد از رو کرپ صورتی چجوری میره لطفا کمک کنید

 13. Naznin 1 ژانویه-2018 در 11:34 #

  سلام؛من یه مانتو نخی صورتی روشن دارم که؛موقع خشک کردنش یه لباس زرشکی روش بوده و الان رنگ‌زرشکی رو یه قسمتایی از پارچه هست؛چجوری این‌لکه ها رو پاک کنم

 14. نازنین 10 دسامبر-2017 در 15:11 #

  لکه رنگ لباس از روی پشم سفید با چی پاک میشه؟؟؟

 15. سیما 7 دسامبر-2017 در 19:18 #

  سلام بلوز بافتنی نو خریدم تا حالا نپوشیدم واسه اولین بار خواستم بپوشم کرم ارایشم ریخت روش هر کار کردم لکه نرفت ولی کم رنگ شد لطفا هر چه زود تر بهم بگید چجوری کامل لکه رو از بین ببرم ممنون

 16. saharُُ 4 دسامبر-2017 در 11:08 #

  لکه چسب چوب روی لباس چطور پاک میشه؟

 17. زهرا 1 دسامبر-2017 در 17:05 #

  سلام. لکه ی حنا رو چطوری از شلوار سفید (فک کنم جنسش از کتان باشد)رو پاک کنم؟ لکه قدیمی است.

 18. Fatemeh 17 نوامبر-2017 در 16:38 #

  سلام برای از بین بردن لکه گردو بزوی لباس چیکار باید کرد؟؟

 19. Fatemeh 17 نوامبر-2017 در 16:38 #

  سلام برا از بین بردن لکه پوست گردو روی لباس چیکار باید کرد؟

  • شهیاد 7 ژوئن-2020 در 00:47 #

   باید شست

 20. سلما 31 اکتبر-2017 در 10:40 #

  سلام چطوری لکه ی نرم کننده رو از چادرم پاک کنم?

 21. نرگس 13 اکتبر-2017 در 23:27 #

  سلام
  چگونه لکه ى پرمنگنات رو از روى پارچه سفید پاک کنیم ؟

 22. Zarnaz 9 اکتبر-2017 در 08:06 #

  سلام.لکه جوهرخودکارروازروی مبل چطوری پاک کنم

 23. Zarnaz 9 اکتبر-2017 در 08:04 #

  سلام.مبل من رنگ آبی روشن داره.روی اون خطوطی باخودکارکشیده شده.چطورمیتونم لکه جوهرخودکارروپاک کنم.چون شستشوی مبل کارمشکلیه

 24. لیلا 2 سپتامبر-2017 در 13:52 #

  مبلم ساتنه لکه اب میمونه هر کار میکنم نمیره چیکار کنم

 25. زری 18 آگوست-2017 در 12:53 #

  برای از بین بردن لکه شامپو خشک شده روی چادر مشکی باید چکار کرد؟

 26. مهدیس 15 آگوست-2017 در 16:55 #

  سلام روی ساتن لک هستش نمیدونم لک چی چطوری پاکش کنم

 27. Milaf 13 آگوست-2017 در 01:49 #

  سلام عزیزان،میشه بگین لکه تنباکو رو چجوری از شلوار کتونی سفید از بین ببرم،خواهش میکنم کمکم کنین،من این شلوارمو خیلی دوسش دارم،??

 28. فرهاد 9 آگوست-2017 در 10:31 #

  لکه رژ و سایه و کرم روی لباس جنس ساتن و چجوری پاک کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

 29. amir 4 آگوست-2017 در 22:58 #

  سلام میخواستم بدونم چه جوری باید جای مداد رنگی رو از روی پارچه پاک کنم اطفا کمکم کنید

 30. Mostafa 1 آگوست-2017 در 19:48 #

  سلام. یه شلوار پارچه ای داریم توی لباس شویی که انداختیمش یه لکه رنگ گرفته، آیا راهی برای پاک کردنش وجود داره؟؟

 31. ثنا 29 جولای-2017 در 16:44 #

  روش ساده تری برای از بین بردن کپک نیست

 32. امیدددددددددددددددددد 30 ژوئن-2017 در 21:29 #

  با سلام
  برای پاک کردن شن و ماسه دریا از روی لباس باید چکار کنم
  لطفا کمک کنید
  با تشکر

 33. هانیه 14 ژوئن-2017 در 21:27 #

  چجوری شیره ی درخت رو پاک کنیم از روی مانتو؟؟؟

 34. زهرا 13 می-2017 در 19:17 #

  سلام شالم یکم کرم ضد افتاب روش ریخته جنس شالم نخیه و خیلی حساسه یه بار با اب و صابون شستم درست نشد چکار کنم ممنون میشم اگه جوابشو بگید بهم زود تر

  • شهیاد 7 ژوئن-2020 در 00:47 #

   به سختی

 35. زهرا 13 می-2017 در 19:11 #

  سلام من شالم یکم کرم ضد افتاب زده بهش چکارکنم شالمم نخیه و خیلی جنسش حساسه با چی پاکش کنم ممنون میشم اگه خبرشو بگید

 36. آوات 30 آوریل-2017 در 20:56 #

  سلام لکه گیاه تازه بر روی شلوار لی چگونه پاک می شود ؟.(البته شما کم ترین امکانات را در نظر بگیرید)

 37. زهرا 23 آوریل-2017 در 00:46 #

  ببخشید من یه عروسک خرس دارم پارچه اش تقریبا مثل مخمل هست بعد مقنعه ام بهش رنگ داده نمیدونم چرا.با کدوم روش پاک میشه؟

 38. محمد 12 آوریل-2017 در 13:46 #

  سلام . چجوری میتونم لکه جوهر خودکار رو از رو پیراهن پاک کنم . یخورده کت و شلوارم هم رنگی شده . استارش هم رنگی شده شدید ولی داخله . لطف کنین بهم بگین . یا ایمیل کنین .

 39. علی آبادی 10 آوریل-2017 در 15:36 #

  سلام لکه قدیمی جوهر آبی رنگ از روی ساتن کرم رنگ چه جوری پاک بشه؟

 40. مِژده 6 آوریل-2017 در 12:15 #

  سلام لطفا بگید لکه املت( رب گوجه با روغن) رو چه جوری از روی لباس پاک کنم کبار شسته ام نرفته، ممنون

 41. اسماعیل 30 مارس-2017 در 01:14 #

  سلام لکه زعفران روی شلوار کتان کرمی رنگ چطوری پاک میشه

 42. رویا 27 مارس-2017 در 06:43 #

  سلام وقت بخیر برای از بین بردن لکه های شامپو گردو از روی لباس چه کنم؟ مانتوم رو با شامپو گردو شستم ولی لکه های خود شامپو گردو روی لباس موند و نرفت ممنون میشم راهنمایی کنید

 43. پگاه 24 مارس-2017 در 21:57 #

  من لکه شمع و موم روی شلوار لی بود ، با روش گفته شده امتحان کردم ، پاک شد، باور نکردنی،ممنون

 44. Mohammad 23 مارس-2017 در 16:44 #

  پیراهنم بر اثر رنگ ی لباس دیگه رنگی شده چطور میشه پاک کردش؟

 45. masih 21 مارس-2017 در 13:04 #

  لکع سس قرمز روی شلوار کتان ک بشورم رنگش کم میشه چیکار کنم

 46. عباس 20 مارس-2017 در 23:58 #

  برای پاک کردن پارچه قلاب دوزی شده ی سفید که رنگ زرد گل ان به یقه پارچه لک داده وپخش شده

 47. ساره 11 مارس-2017 در 00:35 #

  سلام من با خودکار روی کاپشنم خط افتاده چطور میتونم این خط رو پاک کنم ممنون میشم بهم راه حلشو بفرمایید.

 48. نیما 18 فوریه-2017 در 19:44 #

  سلام من یه لباس کتان قهوه ای دارم جوهر خودکار ریخته روش چطوری پاکش کنم

 49. شیوا 15 فوریه-2017 در 12:01 #

  سلام. خسته نباشید. چطور میتونم لکه مربوط به مواد دکلره و رنگ مو را از روی شللوار جین پاک کنم؟

 50. Jalal 14 فوریه-2017 در 20:45 #

  سلام خسته نباشید لکه چسپ رازی رو لباس نخی چطور پاک میشود

 51. Elahe 17 ژانویه-2017 در 20:52 #

  من یک بارونی به رنگ کرم دارم
  یک لک روش هست اما نمیدونم لکه در اثر چیه
  چطوری میتونم از بین ببرم؟
  بارونی رو شستم اما لکه از بین نرفت
  چیکارکنم؟

 52. مریم 15 ژانویه-2017 در 16:55 #

  سلام ببخشید یه خط پررنگ با خودکار ابی کشیده شده روی شلوار لی طوسیم چجودی باید پاکش کنم؟؟؟؟؟

 53. سمیرا 11 ژانویه-2017 در 16:32 #

  سلام.ببخشید روی روتختی من که جنس پارچش نخیه ورنگیه لکه هایی هست.هرکار کردم نرفت.اینجا شما فرمودید باتتراکلروکربن.ایامیره؟ ازکجا باید تهیه کنم؟

 54. مهران 7 ژانویه-2017 در 22:22 #

  برای از بین بردن لکه خودکار روی پالتو زرد رنگ چیکار کنم

 55. حميده 2 ژانویه-2017 در 08:06 #

  سلام.لکه سفید کننده روی مانتو سورمه ای چطور پاک میشه؟

 56. حميده 2 ژانویه-2017 در 08:05 #

  سلام.سفید کننده روی مانتو سورمه ای رو چطور میتونم درستش کنم؟!

 57. فاطمه 1 ژانویه-2017 در 09:36 #

  سلام.
  لکه رنگ گل مصنوعی رو از لباس چجوری پاک کنم

 58. Sina 31 دسامبر-2016 در 21:09 #

  لکه بری روی لباس توسی پاک نمیشه هرکاری میکنم

 59. شکیبا 30 دسامبر-2016 در 11:03 #

  سلام – پربرات سدیم از کجا تهیه کنم برای از بین بردن لکه کپک؟؟؟؟؟

 60. محدثه 23 دسامبر-2016 در 13:31 #

  سلام چطوری می تونم لکه آبمیوه روی پارچه ساتن رو از بین ببرم؟
  آخه با آب زدن بیشتر لکه شد

 61. محدثه 23 دسامبر-2016 در 13:29 #

  سلام برای از بین بردن لکه آبمیوه روی پارچه ساتن چه کار کنم ؟
  آخه با آب زدن دوباره لکه شد.

 62. Maryam 12 دسامبر-2016 در 12:04 #

  سلام
  وقتتون بخیر
  من ی سفره قلم کاری قدیمی دارم روش لک اب گوشت ریخته و لک هم قدیمی شده ممنون میشم راهنماییم کنید که چطوری پاکش کنم اخه خیلی دوسش دارم این سفره یادگاری هست

 63. پریا خانوم 8 دسامبر-2016 در 23:42 #

  با سلام.
  من یه روسری ساتن زیتونی رنگ دارم که از یه دوست قدیمی هدیه گرفتم و خیلی هم دوستش دارم.چند روز پیش سرم بود و ما داشتیم دیوارامونو رنگ
  میکردیم و یکم از رنگ آبی روی چند جاش ریخت.با آب ژاول شستم
  فایده نداره.و الان خشک شده.میشه بگید چطوری باید پاکش کنم؟
  مرسی از لطفتون

 64. الهه 4 دسامبر-2016 در 22:09 #

  سلام ببخشید من یه کاپشن بادی بارونی دارم نارنجی رنگه. یبار ک رفته بودم مدرسه یکی از همکلاسیم با خودکار اونو وحشتناک کثیف کرد. اومدم خونه خمیر دندون زدم روجاش چهار پنج بار دو بار داخل شیر سرد خوابوندمش ولی لکه پاک نشد دیگه چیکار کنم جنسش پلاستیکیه از اینا ک بارون میاد داخلش خیس نمیشه. میشه کمکم کنید

 65. علی 30 نوامبر-2016 در 21:50 #

  میخواستم بدونم لکه ای که با استفاده از زنجیر زدن در عزاداری روی بافت به وجود اومده چجوری ازبین ببرم؟؟؟

 66. م ح 27 نوامبر-2016 در 08:44 #

  سلام لباس من مارک داشت بعد از اینکه کنده شد جای چسب باقی مونده چطور پاک کنم

 67. Mahsa 24 نوامبر-2016 در 19:44 #

  سلام من یه پانچ صورتی دارم جنسش پولیشه رنگ دکمش درومده بهش قهوه ای شده یه قسمتش چجوری ببرمش؟

 68. زینب 23 نوامبر-2016 در 23:33 #

  سلام
  اگه ممکنه راهنماییم کنید که لکه رنگ روغن و لکه آدامسو چی جوری از روی چادرمشکی پاک کنم,متاسفانه چند روزی گذشته و کاملا خشک شده

 69. Maryam 18 نوامبر-2016 در 10:20 #

  سلام رو مبل سلطنتی لکه انار شده هر کاری کردیم نمیره چیکار کنیم؟

 70. Maryam 18 نوامبر-2016 در 10:19 #

  سلام رو مبل سلطنتی لکه انار شده هر کاری میکنیم نمیره راحلی دارین؟

 71. آرزو 16 نوامبر-2016 در 08:19 #

  سلام
  لطفاً بگید چطور لکه کاربن را از روی پارچه ای مثل کرپ صورتی رنگ میشه برد. لکه بر زدم،أصلاً اثر نکرد.
  ممنون

 72. فهیمه 8 نوامبر-2016 در 20:07 #

  سلام اومدم مانتومو اتو کنم که پشت مانتو مارک چاپی بود که اتو بهش خورد و روی مانتو پخش شد باید چه جوری پاکش کنم

 73. نادر 25 اکتبر-2016 در 22:52 #

  من به پبراهن دارم که رنگ آبی اسمانیه یه لکه جوهر سیاه دقیقا آفتاده روی سینه اش هر کاری میکنم پاک نمیشه لطفا رهنمایی کنید فقط همین یه پیرهن رو دارم!!!

 74. Diba 16 اکتبر-2016 در 00:18 #

  سلام برای پاک کردن آهک آب روی پارچه باید چه کنم؟ روش آب زدم ولی بعضی قسمت هاش رفت و بعضی دیگر باقی مونده؟ ؟؟

 75. زهرا 15 اکتبر-2016 در 00:42 #

  سلام. برای از بین بردن جای لکه چای زیر لیوان از روی میز چوبی باید چکار کرد؟ از هر روشی استفاده کردم نشد.

  • ♥ بانو 15 اکتبر-2016 در 11:19 #

   سلام عزیزم ،نصف قاشق چایخوری روغن زیتون + یک چهارم فنجان سرکه + نصف قاشق چایخوری آب لیموترش رو باهم مخلوط کن. پارچه ت رو بزن توش روی لکه بکش تمیز میشه.

 76. Ali 19 سپتامبر-2016 در 00:20 #

  سلام، واسه پاک کردن لکه بتادین از کدوم روش استفاده کنم ؟

  • ♥ بانو 10 اکتبر-2016 در 14:59 #

   سلام با آب سرد بشورین بذارین تو آفتاب

 77. سلما 17 آگوست-2016 در 13:52 #

  سلام خسته نباشید تروخدا بمن بفرمایید ک لکه ی زعفران رو چطور از روی پارچه کتان پاک کنم لکه بر لباس هم زدم چندبار هم شستم پاک نشده

  • مو مو 22 اکتبر-2018 در 18:07 #

   یک استکان آب ولرم رو با کمی سرکه و یک قاشق آب منی مخلوط کن روش بمال اگه آب منی تازه باشه بهتر بعد از ده دقیقه آبکشی کن واقعا معجزه میکنه (مث آب رو آتیشه)

 78. Sami 10 آگوست-2016 در 20:51 #

  سلام، کت صورتی رنگ با استین مشکی،رنگ.مشکی بهدکتدپخش شده به چند جا،چندبار شستم نرفته،میشد راهنمایی کنید چکار کنم؟الان چند جا لکه های مشکی گرفته

 79. ملیحه 23 جولای-2016 در 22:06 #

  لکه جوهر کاملا با این روش پاک شد ممنونم

  • ♥ بانو 24 جولای-2016 در 11:09 #

   خواهش میکنم عزیزم!

 80. مینو 27 ژوئن-2016 در 08:20 #

  سلام،من یه پانچ طوسی دارم که جنسش از این پارچه های طوسی اسپرت (نخی پنبه ای) هست،راستش پارسال رو در ماشینم قیر بود و مانتوم یه قسمتش قیری شد،بعد با بنزین اون قسمت رو شستم بعدش رفتم کلا مانتومو شستم و گذاشتم تو افتاب،اما اون قسمت رنگش بصورت زرد رنگ(البته تو رنگ طوسی حالت قهوه ای شده) مونده،نمیدونم این لکه رو چطور میتونم برطرف کنم،ایا روشی وجود داره?ممنون

  • ♥ بانو 9 اکتبر-2016 در 12:43 #

   برای از بین بردن لکه قیر روی پارچه از بنزین و کره می توان استفاده کرد

   • امین 15 ژوئن-2018 در 16:19 #

    روش استفاده بگین ممنونم

  • ♥ بانو 10 اکتبر-2016 در 14:56 #

   سلام مینو جان. لکه قیرو تو بنزین بخوابونین بعدش با آب و مواد شوینده بشورین و بعد بذارین تو آفتاب.

 81. ایمان 5 می-2016 در 12:45 #

  لکه خودکارواقعا پاک شد.ممنون ازمطالب شما. خیلی عالی بود

 82. فرهاد 11 ژوئن-2015 در 22:22 #

  واقعا پاک شد لکه خودکار باورم نمیشه! ممنون از مطلب به درد بخورتون 🙂

 83. امین 14 نوامبر-2014 در 14:32 #

  عالی بود ممنون از مطلبتون

 84. ليلى 18 سپتامبر-2014 در 15:03 #

  چطورى باید لکه ى رنگ روغن رو از روى قاب آیپدم پاک کنم؟

  • ♥ نیلوفر بانو 18 سپتامبر-2014 در 16:35 #

   با ابر آغشته به کف ( صابون یا شامپو ) چند بار روی لکه چربی بکشید بعد خشک کنید

دیدگاهتان را بنویسید