Generic selectors

کاربردهای آرد ذرت در خانه داری

۱۹,۳۵۳ بازدید

 

ذرت

 

کاربردهای آرد ذرت در خانه داری

 

» پنجره‌های تمیز : آرد ذرت برای داشتن شیشه‌های تمیز و براق عالیست ، مقداری آرد ذرت را به دستمال مرطوب بزنید و شیشه های کثیف و چرب را تمیز کنید.

 

» تمیز کردن لکه روغن از روی فرش و موکت : مقداری آرد ذرت بر روی جایی که روغن ریخته است بریزید و ۲۰ دقیقه صبر کنید سپس جاروبرقی بکشید.

 


» پولیش ماشین و مبل : از این آرد به عنوان پولیش استفاده کنید ؛ مقداری از آن را روی ماشین یا مبل بریزید و با دستمال تمیز کنید.

 

» پولیش نقره : در صورت از بین رفتن جلای نقره ، خمیری با آرد ذرت و آب تهیه کنید و روی آن بمالید و بگذارید خمیر خشک شود سپس آن را پاک کنید و با پارچه برق بیندازید.

 

» تمیز کردن لکه جوهر از روی فرش و پارچه : خمیری از آرد ذرت و شیر درست کنید و روی لکه بمالید و بگذارید خشک شود ، در صورت باقی ماندن جای لک قبل از جارو کشیدن روی آن فرچه بکشید.

 

» باز کردن گره کور : باز کردن گره های کهنه و سخت با ریختن کمی آرد ذرت روی آن آسان میشود.

 

» تسکین آفتاب سوختگی ، گزش حشرات و گیاهان سمی : خمیری از آب و آرد ذرت تهیه کنید و روی قسمت مورد نظر بگذارید و پس از خشک شدن با آب ولرم بشویید.

 

» از بین بردن بوی کفش : هیچ چیز بدتر از بوی کفش نیست ، با پاشیدن مقداری آرد ذرت داخل کفش و جوراب این بو را از بین ببرید.

 

» اتو کردن : برای آهار زدن پرده یا پارچه یک قاشق غذاخوری آرد ذرت را با یک لیوان آب مخلوط کنید و خوب هم بزنید سپس داخل بطری اسپری بریزید و استفاده کنید.

 

» پاک کردن روغن از روی پارچه : روغن را تا جای ممکن با دستمال کاغذی پاک کنید سپس مقداری آرد روی آن بریزید و ۱۰ دقیقه صبر کنید ، آرد را با دستمال کاغذی بردارید و مقداری سرکه سفید روی پارچه بمالید و پارچه را طبق معمول بشویید.

 

» تمیز کردن لکه روغن از روی چرم : بگذارید آرد یک شب روی لکه باقی بماند سپس روز بعد آن را تمیز کنید.

 

» تمیز کردن لکه خون : با آب سرد و آرد ذرت خمیر درست کنید و آن را روی لکه بمالید و بگذارید پارچه در آفتاب خشک شود سپس آرد ذرت را دور بریزید ، در صورت ماندن جای لکه تا محو شدن کامل این مراحل را تکرار کنید.

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

آرد ذرت, آهار زدن, باز کردن گره, پولیش ماشین, پولیش مبل, پولیش نقره, تمیز کردن پنجره‌, تمیز کردن چرم, تمیز کردن فرش و موکت, تمیز کردن لکه, تمیز کردن لکه جوهر, تمیز کردن لکه خون, خانه داری

۳ دیدگاه برای کاربردهای آرد ذرت در خانه داری

 1. ازیتا ایرانفر ۱۰ شهریور-۱۳۹۷ در ۲۲:۳۱ #

  با تشکر از مطالب آموزنده مفیدی که می گذارید

 2. roya ۱۵ تیر-۱۳۹۳ در ۱۲:۱۴ #

  مطلب جالبی بود لطفا اگه میشه در مورد لکه لاک ناخن بر روی بافتهای قلاب بافی هم راه حل ارائه دهید

  • ♥ نیلوفر بانو ۱۵ تیر-۱۳۹۳ در ۱۶:۵۲ #

   رویا جان امروز مطلبی در موردش میذارم :)