Generic selectors

راز شمع روشن در چیست ؟

۴۴,۱۲۶ بازدید

 

شمع در فنگ شویی

 

راز شمع در چیست

 

تا به حال دقت کرده اید که در مراسم عرفانی و روحانی و مکان های مقدس و … چرا شمع روشن میکنند ؟ تا به حال فکر کرده اید که چرا بروی کیک تولد شمع قرار میدهند و لحظه فوت کردن شمع آرزو میکنند ؟

چرا باید برای خلق ارامش و هماهنگی در محیط زندگی شمع روشن کرد ؟ عالم خلقت اگه تجزیه شود به چهار عنصر اب ، اتش ، باد و خاک تبدیل میشود ، پس در دل این عناصر شعور الهی و راز زندگی نهفته است.

اگر در زمان دعا کردن این چهار عنصر یکجا حضور داشته باشند یعنی خلقتی کامل پس میشود دعایی کامل که به شدت بر روا شدن حاجت و براورده شدن دعا موثر است.

 


شمعی که میسوزد چهار عنصر را اینگونه با خود دارد ، موم شمع عنصر خاک است ، شعله شمع عنصر اتش است ، دود عنصر باد است و مومی که ذوب میشود عنصر اب است.

 

در زمان دعا کردن وقتی به شمع در حال سوختن نگاه میکنید به شعور الهی متصل تر میشوید و درحالت آلفای ذهنی قرار می گیرید ، حالتی که در ان به شعور الهی و خدای درون متصل میشوید و دعا به راحتی به عالم بالا میرود و به استجابت میرسد اگر به صلاح شما باشد.

به همین دلیل در محراب ها و مکان های مقدس برای دعا کردن شمع روشن میکنند یا بروی کیک تولد شمع قرار میدهند یا در زمان مدیتیشن شمع روشن میکنند و …

 

برای دعا کردن بهتر است بخش کوچکی از خانه را به خود اختصاص دهید ، جایی شبیه محراب ایجاد کرده و شمعی در ان روشن کنید ، از موارد دیگری نیز که موجب حس خوشایند و خلق انرژی مثبت میشود استفاده کنید عود ، کتاب مقدس ، گل ، ظرفی اب و ...

 

هر زمان بدنبال کسب انرژی بودید یا حالتی عصبی و ناخوشایند داشتید و … نور اتاق را کم کنید  ، شمعی روشن کنید و در کنار ان قرار بگیرید ، چشم ها را ببندید و با تمام وجود دعا کنید ، پس از دعا کردن چشم ها را باز کنید ، چند دقیقه به شمع و قطره هایی که میچکد نگاه کنید ، نفسی عمیق بکشید و تمام ، به همین راحتی به خود ارامشی عمیق دهید و به خدای مهربان حتی برای چند دقیقه در روز متصل شوید.

 

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

, , , , , , , , , , , ,

۱۲ دیدگاه برای راز شمع روشن در چیست ؟

 1. محمد ۲۳ مرداد-۱۳۹۵ در ۰۰:۲۶ #

  خسته نباشید?
  خیلی جالب و کاربردی بود برای من
  من به تازگی وارد هنر شمع سازی شدم
  مطالبتون خیل مفید بود?
  خیلی ممنون و موفق باشید?

 2. ساناز ۲۵ مهر-۱۳۹۲ در ۱۹:۱۸ #

  عالی بود ،ممنونم!

  • ♥ نیلوفر بانو ۲۶ مهر-۱۳۹۲ در ۰۱:۲۶ #

   خواهش میکنم 🙂

 3. هدا رنجبر ۶ مرداد-۱۳۹۲ در ۱۲:۱۲ #

  سلام خدا قوت . یه دنیا ممنون . با خوندنش حالم خیلی خوب شد . این سوال برام خیلی حیاتی شده بود که بفهمم معنای شمع چیه ؟ سایت جذابی دارین . خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم . آرزوی پیشرفت روز افزون تو همه مراحل زندگیتون رو دارم .

  • ♥ نیلوفر بانو ۶ مرداد-۱۳۹۲ در ۱۵:۴۵ #

   ممنون عزیزم ، خوشحالم تونستی به پاسخی که میخوای برسی ، منم از همراهیت خوشحالم 🙂

 4. منیژه ۱۹ بهمن-۱۳۹۰ در ۱۰:۰۴ #

  سلام نیلوفر بانو
  منظور از در ورودی در وردی و اصلی ساختمان است یا در ورودی دوم به داخل خانه ؟ و جهت طبق کدام در باید سنجیده شود.

  • نیلوفر بانو ۱۹ بهمن-۱۳۹۰ در ۱۸:۲۴ #

   سلام . منیژه عزیز
   تمام درهای خانه اهمیت دارن اما منظور در فنگ شویی داخلی ، همان دری هست که به داخل خود خانه ( مثل اتاق نشیمن و … ) باز میشه

 5. شمیم ۲۰ دی-۱۳۹۰ در ۱۲:۰۵ #

  خیلی جالب بود

  • نیلوفر بانو ۲۳ دی-۱۳۹۰ در ۲۰:۴۹ #

   قابلی نداشت

   • sara ۸ آذر-۱۳۹۷ در ۰۱:۴۹ #

    سلام نیلوفر جان خوبی برا برگشت معشوق میتونم شمع روشن راهنمایی میکنی

 6. مژگان ۱۹ دی-۱۳۹۰ در ۱۸:۳۴ #

  من عاشق شمع ام

  • نیلوفر بانو ۱۹ دی-۱۳۹۰ در ۲۳:۵۷ #

   منم همینطور 😉

پاسخی بگذارید