Generic selectors

راز شمع روشن در چیست ؟

۴۱,۳۳۳ بازدید

 

شمع در فنگ شویی

 

راز شمع در چیست

 

تا به حال دقت کرده اید که در مراسم عرفانی و روحانی و مکان های مقدس و … چرا شمع روشن میکنند ؟ تا به حال فکر کرده اید که چرا بروی کیک تولد شمع قرار میدهند و لحظه فوت کردن شمع آرزو میکنند ؟

چرا باید برای خلق ارامش و هماهنگی در محیط زندگی شمع روشن کرد ؟ عالم خلقت اگه تجزیه شود به چهار عنصر اب ، اتش ، باد و خاک تبدیل میشود ، پس در دل این عناصر شعور الهی و راز زندگی نهفته است.

اگر در زمان دعا کردن این چهار عنصر یکجا حضور داشته باشند یعنی خلقتی کامل پس میشود دعایی کامل که به شدت بر روا شدن حاجت و براورده شدن دعا موثر است.

 


شمعی که میسوزد چهار عنصر را اینگونه با خود دارد ، موم شمع عنصر خاک است ، شعله شمع عنصر اتش است ، دود عنصر باد است و مومی که ذوب میشود عنصر اب است.

 

در زمان دعا کردن وقتی به شمع در حال سوختن نگاه میکنید به شعور الهی متصل تر میشوید و درحالت آلفای ذهنی قرار می گیرید ، حالتی که در ان به شعور الهی و خدای درون متصل میشوید و دعا به راحتی به عالم بالا میرود و به استجابت میرسد اگر به صلاح شما باشد.

به همین دلیل در محراب ها و مکان های مقدس برای دعا کردن شمع روشن میکنند یا بروی کیک تولد شمع قرار میدهند یا در زمان مدیتیشن شمع روشن میکنند و …

 

برای دعا کردن بهتر است بخش کوچکی از خانه را به خود اختصاص دهید ، جایی شبیه محراب ایجاد کرده و شمعی در ان روشن کنید ، از موارد دیگری نیز که موجب حس خوشایند و خلق انرژی مثبت میشود استفاده کنید عود ، کتاب مقدس ، گل ، ظرفی اب و ...

 

هر زمان بدنبال کسب انرژی بودید یا حالتی عصبی و ناخوشایند داشتید و … نور اتاق را کم کنید  ، شمعی روشن کنید و در کنار ان قرار بگیرید ، چشم ها را ببندید و با تمام وجود دعا کنید ، پس از دعا کردن چشم ها را باز کنید ، چند دقیقه به شمع و قطره هایی که میچکد نگاه کنید ، نفسی عمیق بکشید و تمام ، به همین راحتی به خود ارامشی عمیق دهید و به خدای مهربان حتی برای چند دقیقه در روز متصل شوید.

 

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

ارتباط با خدا, حالت های عصبی, راز شمع, روشن کردن شمع, شمع, شمع در فنگ شویی, شمع روشن, شمع نذری, قطره شمع, کسب انرژی مثبت, محراب, مدیتیشن, مدیتیشن با شمع

۱۲ دیدگاه برای راز شمع روشن در چیست ؟

 1. محمد ۲۳ مرداد-۱۳۹۵ در ۰۰:۲۶ #

  خسته نباشید?
  خیلی جالب و کاربردی بود برای من
  من به تازگی وارد هنر شمع سازی شدم
  مطالبتون خیل مفید بود?
  خیلی ممنون و موفق باشید?

 2. ساناز ۲۵ مهر-۱۳۹۲ در ۱۹:۱۸ #

  عالی بود ،ممنونم!

  • ♥ نیلوفر بانو ۲۶ مهر-۱۳۹۲ در ۰۱:۲۶ #

   خواهش میکنم :)

 3. هدا رنجبر ۶ مرداد-۱۳۹۲ در ۱۲:۱۲ #

  سلام خدا قوت . یه دنیا ممنون . با خوندنش حالم خیلی خوب شد . این سوال برام خیلی حیاتی شده بود که بفهمم معنای شمع چیه ؟ سایت جذابی دارین . خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم . آرزوی پیشرفت روز افزون تو همه مراحل زندگیتون رو دارم .

  • ♥ نیلوفر بانو ۶ مرداد-۱۳۹۲ در ۱۵:۴۵ #

   ممنون عزیزم ، خوشحالم تونستی به پاسخی که میخوای برسی ، منم از همراهیت خوشحالم :)

 4. منیژه ۱۹ بهمن-۱۳۹۰ در ۱۰:۰۴ #

  سلام نیلوفر بانو
  منظور از در ورودی در وردی و اصلی ساختمان است یا در ورودی دوم به داخل خانه ؟ و جهت طبق کدام در باید سنجیده شود.

  • نیلوفر بانو ۱۹ بهمن-۱۳۹۰ در ۱۸:۲۴ #

   سلام . منیژه عزیز
   تمام درهای خانه اهمیت دارن اما منظور در فنگ شویی داخلی ، همان دری هست که به داخل خود خانه ( مثل اتاق نشیمن و … ) باز میشه

 5. شمیم ۲۰ دی-۱۳۹۰ در ۱۲:۰۵ #

  خیلی جالب بود

  • نیلوفر بانو ۲۳ دی-۱۳۹۰ در ۲۰:۴۹ #

   قابلی نداشت

   • sara ۸ آذر-۱۳۹۷ در ۰۱:۴۹ #

    سلام نیلوفر جان خوبی برا برگشت معشوق میتونم شمع روشن راهنمایی میکنی

 6. مژگان ۱۹ دی-۱۳۹۰ در ۱۸:۳۴ #

  من عاشق شمع ام

  • نیلوفر بانو ۱۹ دی-۱۳۹۰ در ۲۳:۵۷ #

   منم همینطور 😉