Generic selectors

اصول آبیاری گیاهان آپارتمانی

۲۳,۵۲۷ بازدید

خرید آنلاین لوازم قنادی + ارسال رایگان +5 درصد تخفیف، آخرین فرصت خرید در جشواره پاییز ایران کوک شاپ. کد تخفیف 5 درصد : irancookir اینجا کلیک کنید

 

ابیاری گیاهان زینتی

 

اصول کلی ابیاری گیاهان اپارتمانی

 

وقتی گیاهی را خریداری میکنید از فروشنده میپرسید به این گیاه چقدر آب دهیم و فروشنده نیز راهنمایی ای کلی به شما خواهد داد اما مساله این است که سخنی از فصل های مختلف سال به میان نمی آید واینکه گفته نمیشود که این روند تا کی باید ادامه یابد و به چه میزان باید آب داده شود.

 

بدلیل اینکه پس از مدتی گیاه رشد کرده و بزرگ میشود به آب بیشتری نیاز پیدا میکند و ان زمان شما دقیقا نمیدانید به چه مقدار آب گیاه تان نیاز دارد.


 

روش کلی برای آبیاری گیاهان به این شکل است که باید به گیاه به اندازه ای آب دهید که تمام سطح خاک خیس شود (  آب را در تمام سطح خاک بریزید ، به مقداری آب بریزید که در آخر مقدار کمی آب در ته بشقاب زیر گلدان باقی بماند و البته آب جمع شده در بشقاب را نیز باید همان زمان خالی کنید ).

 

حالا سوال اصلی اینجاست که دوره بعدی آبیاری گیاه چه زمانی است ؟  گیاه زمانی نیاز به آبیاری مجدد دارد که خاک گیاه در حال خشک شدن باشد ( البته باید دقت کنید که خاک زیاده از حد خشک نشود ) ،  بهتر است زمانی به گیاه آب دهید که رطوبت خاک بسیار کم شده باشد ( جای نگرانی نیست چون پس از چند بار آبیاری با این روش آشنا خواهید شد ).

گیاه آلوئه ورا

 

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

یک دیدگاه برای اصول آبیاری گیاهان آپارتمانی

  1. مصطفی 7 فوریه-2014 در 13:59 #

    سلام مجله اینترنتی تون خیلی فوق العادست دستوتن درد نکن ممنون

دیدگاهتان را بنویسید