Generic selectors

11 نفر قربانی انتقام کور پسر17 ساله

۱,۰۴۷ بازدید

دوشنبه‌شب خبر حادثه‌ای حریق در قهوه‌خانه نوارس کوی علوی اهواز کام مردم اهواز را تلخ کرد. خبرها حاکی از آن است که پسر نوجوانی به‌ خاطر اختلاف با شوهرخاله‌اش، قهوه خانه او را در منطقه کیان اهواز به آتش کشید. این انتقام کور پسر17 ساله فاجعه‌ای هولناک را رقم زد و دست کم 11 نفر کشته و 5 نفر مصدوم شدند.

 

انتقام کور پسر 17 ساله

11 نفر قربانی انتقام کور پسر17 ساله

 

ساعت یک بامداد دیروز حریق مهیب در قهوه خانه ای به آتش‌نشانی، پلیس و اورژانس اعلام شد. دقایقی بعد وهمزمان با حضور تیم‌های امدادی وآتش‌نشانی در محل حادثه وشروع عملیات اطفای حریق، امدادگران تعدادی از افراد گرفتار را از میان دود و آتش بیرون کشیدند، اما چندین نفر که در انتهای ساختمان حبس شده بودند زنده زنده درآتش سوختند که پس از ورود تیم‌های آتش‌نشانی به این محل، 11 جسد کشف شد. پنج نفر از مصدومان نیز به بیمارستان انتقال یافتند.

سرهنگ محمد صفری – فرمانده انتظامی اهواز- دراین باره گفت: بررسی‌های تخصصی در محل آتش‌سوزی نشان داد که حادثه به‌طور قطع عمدی بوده است. بنابراین بلافاصله تحقیقات تخصصی آغاز شد و چند مظنون دراین باره دستگیر شدند. تا اینکه کارآگاهان سرانجام با ردیابی‌های تخصصی و به فاصله 4 ساعت از وقوع این اتفاق هولناک، نوجوان 17 ساله‌ای را دراین باره شناسایی و دستگیرکردند که صاحب قهوه خانه شوهرخاله‌اش بود. این پسر شرور در بازجویی‌های تخصصی به آتش زدن قهوه خانه اعتراف کرد و مدعی شد با شوهرخاله‌اش – مدیر قهوه خانه – اختلاف داشته و به‌خاطر خشم و عصبانیت آنجا را به آتش کشیده است. متهم بعد از دستگیری به اقدام جنون‌آمیز خود اعتراف کرد و بازسازی صحنه جرم نیز در محل انجام شد.

 

احتمال افزایش تعداد تلفات

فرهاد حمزه لویی- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز- هم دراین باره گفت: با مرگ یک نفر از مصدومان حادثه آتش‌سوزی قهوه خانه کوی علوی اهواز تعداد کشته شدگان این واقعه هولناک به 11 نفر رسید. جسد هشت نفر از جانباختگان به سردخانه بیمارستان طالقانی اهواز منتقل شده و 2 مصدوم دیگر حادثه به بیمارستان طالقانی اهواز انتقال یافته‌اند که در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند. عبدالحسین غافلی – 63 ساله – که صاحب قهوه خانه است نیز بر اثر دود گرفتگی و ناراحتی قلبی در بیمارستان آیت الله کرمی بستری شده است.

مصدومیت سه آتش‌نشان

آتش پاد تراب پور- رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز- هم اظهارداشت: خبر آتش‌سوزی در منطقه کیان اهواز، ساعت 01:05 بامداد سه‌شنبه به آتش نشانی اعلام شد و آتش‌نشانان چهار دقیقه بعد به محل رسیدند. آتش بسیار سنگین بود و برای مهارشعله‌ها و اطفای حریق 6 خودروی سنگین آتش نشانی به محل اعزام شدند. با توجه به حجم آتش، نیروهای امدادی تلاش کردند از سرایت آتش به مکان‌های اطراف جلوگیری کنند. در این آتش‌سوزی سه نفر از اهالی محل و سه آتش‌نشان نیز مصدوم شدند. سرانجام این حریق پس از چند ساعت به طور کامل مهار شد.

 


سه آتشنشان به خاطر انتقام کور پسر17 ساله مصدوم شدند

سه آتش نشان به خاطر انتقام کور پسر17 ساله مصدوم شدند

 

اعلام هویت تعدادی از قربانیان و مصدومان

از میان 11 قربانی این آتش‌سوزی هویت حسن حیدری، عدنان عفراوی، فوائد غافلی، فرحان حردانی، هاشم عفراوی تأیید شده است اما شناسایی 6 نفر دیگر به‌دلیل همراه نداشتن مدارک شناسایی یا شدت سوختگی همچنان نامعلوم است.

اسامی مصدومان حادثه:

1- حمزه طائی/ 45 درصد سوختگی/ 32 ساله/ بستری در بیمارستان طالقانی
2- فوائد عامری پور/21 درصد سوختگی/ 27 ساله/ بستری در بیمارستان طالقانی
3- عبدالحسین غافلی/63 ساله/ صاحب قهوه خانه، دود گرفتگی و ناراحتی قلبی/ بستری در بیمارستان کرمی
4- صلاح الهایی سحر/30 ساله/ آتش‌نشان/ دودگرفتگی/ ترخیص از بیمارستان کرمی
5- سیداحمد فاطمی/ 37 ساله/ خفگی براثر دود/ بستری در بیمارستان گلستان

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

,

بدون دیدگاه.

پاسخی بگذارید