Generic selectors

۱۷ اتفاق مهم که تا سال ۲۰۵۰ رخ می‌دهد

۱,۵۷۱ بازدید

برای اینکه آینده را پیش‌بینی کنید حتماً نباید روانی باشید. گاهی اوقات تنها با بررسی زمان حال می‌توان آینده را پیش‌بینی کرد. در اینجا ۱۷ اتفاق که احتمالاً تا سال ۲۰۵۰ رخ می‌دهد را به شما معرفی می‌کنیم.

 

۲۰۱۹: احتمالاً کشورهای جدیدی روی نقشه ظاهر می‌شوند.

جزیره باگانویل در اقیانوس آرام منطقه مستقل گینه‌نو پاپوآ است. اما اگر اغلب جمعیت آن در رفراندوم رأی بدهند، تا سال ۲۰۱۹ به یک کشور مستقل تبدیل می‌شود. کالادونیا در فرانسه نیز احتمالاً به یک کشور مجزا تبدیل شود.

 

۲۰۲۰: ساخت‌وساز بلندترین ساختمان جهان به اتمام خواهد رسید.

در حال حاضر بلندترین برج جهان برج خلیفه دوبی است، اما در سال ۲۰۲۰ این رکورد شکسته می‌شود. زیرا تا آن زمان ساخت برج جده در عربستان سعودی به اتمام خواهد رسید. ارتفاع این ساختمان بیش از ۱۰۰۰ متر خواهد بود.

 

تا سال 2050

 

۲۰۲۰: اولین هتل فضایی افتتاح خواهد شد.

شرکت Bigelow Aerospace سعی دارد یک سفینه فضایی بسازد تا برای مسافران زمین یک هتل باشد. در حال حاضر چنین سفینه‌ای آزمایش شده و حتی یکی از آن‌ها توسط فضانوردان ایستگاه فضایی بین‌المللی به‌عنوان انبار استفاده می‌شود.


 

۲۰۲۴: موشک SpaceX به مریخ می‌رود.

شرکت SpaceX که در سال ۲۰۰۲ به‌وسیله ایلان ماسک راه‌اندازی شد در نظر دارد که یک سفینه فضایی به این سیاه سرخ بفرستد. سپس اولین انسان‌ها را به آنجا خواهند فرستاد.

 

۲۰۲۵: جمعیت انسان ها به ۸ میلیارد نفرمی‌رسد.

طبق پیش‌بینی‌های جهانی تا سال ۲۰۲۵ جمعیت سیاره زمین به ۸ میلیارد تن می‌رسد. همچنین تا سال ۲۰۵۰ این جمعیت به ۱۰ میلیارد تن می‌رسد.

 

تا سال 2050

 

۲۰۲۶: کلیسای جامع ساگارادا فامیلیا در بارسلونا به اتمام می‌رسد.

ساخت این کلیسا در سال ۱۸۸۳ آغاز شد. تنها مشکل پیش رو این است که طراحی سنگ بلوک‌های مخصوص لازم است و ساحت یکی از آن‌ها زمان زیادی می‌طلبد. زیرا به توجه انحصاری کارکنان نیاز دارند.

 

کلیسای جامع ساگارادا فامیلیا

 

۲۰۲۸: ونیز ممکن است غیرقابل‌سکونت شود.

منظورمان این نیست که این شهر کاملاً غرق می‌شود (البته ممکن است رخ دهد اما نه تا پیش از سال ۲۱۰۰). اما احتمال می‌رود سطح آب آن‌قدر بالا برود که نتوان در خانه‌های این شهر زندگی کرد.

 

۲۰۲۹: فاصله سیارک ۹۹۹۴۲ تا زمین، ۳۸۳۹۸ کیلومتر خواهد شد.

طبق اولین محاسبات دانشمندان احتمال برخورد این سیارک به زمین در سال ۲۰۲۹ تنها ۲,۷% بود. بااین‌حال حقایق نشان می‌دهد که احتمال برخورد این سیارک با زمین کمتر شده است و نمی‌توان مشخص کرد که چه زمانی به زمین نزدیک‌تر می‌شود.

 

۲۰۳۰: منطقه یخسار جنوبگان بیش از حد کوچک خواهد شد.

منطقه یخسار جنوبگان در حال کوچک شدن است. طبق پیش‌بینی‌ها این منطقه تا پیش از پایان قرن ۲۱ کاملاً ذوب خواهد شد.

 

۲۰۳۳: سفر انسان به مریخ آغاز خواهد شد و نام این مأموریت Aurora نام خواهد گرفت.

سازمان فضایی اروپا قصد دارد بر روی ماه، مریخ و سیارک‌ها مطالعه کند. این مطالعات پروازهای اتوماتیک و انسانی را شامل می‌شوند. آن‌ها پیش از فرستادن انسان به فضا موشک را به آن می‌فرستند تا تکنولوژی فرود آمدن و بازگشت به زمین را ارتقا دهند.

 

مأموریت Auror

 

۲۰۳۵: دورنوردی کوانتومی در روسیه رخ خواهد داد.

باید بگوییم که منظورمان تله پورت یا دور نوردی اشیای واقعی در فضا نیست. دور نوردی کوانتومی نوعی سیستم ارتباطی است که فوتون‌های قطبی شده را در فضا منتقل می‌کند.

 

۲۰۳۶: سفر تحقیقاتی به آلفا قنطورس آغاز می‌شود.

یکی از پروژه‌های تحقیقاتی قصد دارد تا چندین سفینه را به نزدیک‌ترین ستاره بفرستد. این سفینه‌ها که دارای صفحات خورشیدی هستند پس از ۲۰ سال به سیستم آلفا قنطورس رسیده و ۵ سال طول می‌کشد که درباره فرود خود به زمین اطلاع‌رسانی کنند.

 

۲۰۳۸: آرشیوهای ملی آمریکا راز ترور جان اف کندی را برملا می‌کنند.

باوجوداینکه گفته می‌شود ترور جان اف کندی به دست لی هاروی اوزوالد انجام گرفت اما هنوز دراین‌باره سؤالاتی وجود دارد. بسیاری از افراد این گفته‌ها را باور ندارند. بااین‌حال اطلاعات این ترور تا سال ۲۰۳۸ بررسی و برملا می‌شود.

 

راز ترور جان اف کندی

 

۲۰۴۰: راکتور گرماهسته‌ای آزمایشی بین‌المللی مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

ساخت این راکتور گرماهسته‌ای آزمایشی بین‌المللی در سال ۲۰۰۷ در جنوب فرانسه در ۶۴ کیلومتری مارسی آغاز شد. این راکتور از راکتورهای هسته‌ای سنتی سریع‌تر بوده زیرا در صورت وقوع تصادف تشعشعات نارسا بوده و لازم نیست تخلیه صورت بگیرد.

 

۲۰۴۵: زمان تکینگی فناوری فرامی‌رسد.

بسیاری از مردم معتقدند که به‌زودی پیشرفت‌های فناوری به جایی می‌رسد که هوش مصنوعی از هوش بشری سبقت گرفته و کسی آن را درک نمی‌کند. در آن صورت انسان با ماشین ادغام شده و شاهد گونه جدیدی از انسان خواهیم بود.

 

۲۰۴۸: استخراج معدنی در جنوبگان انجام می‌گیرد.

طبق قوانین جنوبگان هیچ کشوری بر این قسمت از جهان سلطه نداشته و این قاره یک قاره غیرهسته‌ای است. در حال حاضر استخراج معدنی از این قاره ششم غیرقانونی است اما احتمالاً پس از سال ۲۰۴۸ بر سر آن توافقی صورت بگیرد.

 

۲۰۵۰: استعمار مریخ آغاز خواهد شد.

گفته می‌شود که احتمالاً تا سال ۲۰۵۰ افرادی روی مریخ زندگی خواهند کرد. آن‌ها احتمالاً اولین کسانی هستند که در قالب پروژه مریخ به آنجا می‌روند، اما پیش از آن دانشمندان باید مشکلاتی را حل کنند. بااین‌حال برخی از افراد معتقدند که ما به سیارات دیگر نخواهیم رفت.

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

, , , , ,

بدون دیدگاه.

پاسخی بگذارید