Generic selectors

مهرانه مهین ترابی از خانه سبز تا آنام: بازیگری که مادری می کند اما خودش مادر نیست

۲,۳۷۲ بازدید

مهرانه مهین‌ترابی متولد ۲۰ مرداد ۱۳۳۶ در کرج و تا کنون ازدواج نکرده‌است. او همچنین دارای لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. او فرزند چهارم یک خانواده هفت نفری است و جز او کسی در خانواده فعالیت هنری ندارد. اولین تجربه بازیگری او ایفای نقشی در تئاتر “تله” نوشته محسن یلفانی و به کارگردانی دیانا در سال ۱۳۵۶ بود.

 

مهرانه مهین ترابی

 

مهین ترابی با فیلم “گلبهار” به کارگردانی تهمینه اردکانی در سال ۱۳۶۵ به سینما آمد و با مجموعه تلویزیونی “مش خیرالله صندوقچه اسرار” در سال ۱۳۷۰ عضوی از خانواده مجموعه‌های تلویزیونی شد و با نقش آفرینی در مجموعه “همسران” و “خانه سبز” به اوج محبوبیت رسید.

 

مهرانه مهین ترابی

او همچنین دارای لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

مهین ترابی در پاسخ به این سؤال که چرا ازدواج نکرده‌است می گوید: ازدواج را دوست داشتم اما باید تنها می‌ماندم. من هم عاشق فرزند هستم و دوست دارم برای افراد خانواده‌ام آشپزی کنم. اما از آنجا که بازیگری وجودم را ساخته بود نمی‌توانستم به راحتی از حرفه‌ام بگذرم.


 

مهرانه مهین ترابی  با رامبد جوان

 

وی همچنین در مصاحبه اش با همشهری مثبت چنین گفته است:

«نگاه جامعه به حرفه بازیگری نگاه مثبتی نیست.شاید به راحتی نتوانی خودت باشی و زندگی کنی.تنهایی، خودسانسوری و…باعث می‌شود نتوانی همیشه شاد باشی.انگار زیر ذره‌بین هستی.حالا اگر بازیگر زن هم باشی که مشکلات چندبرابر می‌شود.»

«چند تن از بازیگران زن ما زندگی مشترک موفقی دارند؟ در اصل در زندگی مجردی‌شان موفق‌ترین هستند.اما وقتی ازدواج می‌کنند همسرانشان می‌خواهند که دور بازیگری را خط بکشند یا خواستگارشان از آنها می‌خواهد که کار را کنار بگذارند.حتی زمانی‌که با همکاران خود ازدواج می‌کنند یا کارشان به جدایی می‌کشد یا کارشان را کنار می‌گذارند.یکی از دوستان من با آقای کارگردانی ازدواج کرد وبا این حال که همکار بودند اما گاهی فرهنگ نادرست باعث شد از هم جدا شوند.این بازیگران خانم هستند که فقط به خاطر تاهل جلوی پیشرفتشان گرفته می‌شود.این همان فرهنگی است که جا نیفتاده است.انگار به خاطر بازیگری باید بهای زیادی پرداخت.»

«تصمیم به مجرد ماندن سخت‌ترین تصمیم زندگی‌ام بود.ازدواج را دوست داشتم اما باید تنها می‌ماندم.من هم عاشق فرزند هستم و دوست دارم برای افراد خانواده‌ام آشپزی کنم.اما از آنجا که بازیگری وجودم را ساخته بود نمی‌توانستم به راحتی از حرفه‌ام بگذرم.»

«باید نگاهمان را تغییر دهیم.خیلی راحت درباره دیگران قضاوت نکنیم.باور داشته باشیم که هر کسی شخصیت مستقلی دارد و حرف زور نزنیم.اگر به این باور رسیدیم،می‌توانیم زندگی مشترک داشته باشیم.از انتخابمان نخواهیم آنچه شود که ما می‌خواهیم.به او و خواسته‌هایش احترام بگذاریم.کسی که قصد ازدواج دارد باید به سطح فکری برسد که پیشرفت همراهش را دوست داشته باشد و برای انتخابش شرط و شروط نگذارد.قبول کنیم ازدواج یعنی همراه بودن، نه محدود کردن یکدیگر.هیچ‌کس با محدود کردن همسرش به موفقیت نرسیده.»

 

“آتش بس 2″، “شور زندگی”، “سفر پرماجرا” و “ملک خاتون” از آثار سینمایی و “عروس”، “نرگس”، “صاحبدلان”، “همه بچه های من”، “بچه های نسبتا بد”، “همه چیز آنجاست” و “آنام” از سریال هایی است که این بازیگر در آن ها ایفای نقش کرده است. 

 

مهرانه مهین ترابی در آنام

مهرانه مهین ترابی در سریال جدید آنام

 

یکی از بازی های تاثیر گذار این بازیگر بازی در کنار خسرو شکیبایی در خانه سبز است به ویژه تعامل این دو بازیگر در نقش که مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفت. 

 

مهرانه مهین ترابی خانه سبز

 

تولد شصت سالگی مهرانه مهین ترابی به مناسبت سالروز این بازیگر، جمعه ۲۰ مردادماه امسال با حضور جمعی از هنرمندان در موزه هنرهای دینی برگزار شد.

 

تولد مهرانه مهین ترابی

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

, , , ,

بدون دیدگاه.

پاسخی بگذارید