Generic selectors

قوانین سفت و سخت ستاره‌ها برای تربیت فرزند

۱,۷۲۷ بازدید
اگر دوست دارید بدانید که ستاره های هالیوود برای تربیت فرزند چه روشی را به کار می گیرند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.
 

مادر بودن یکی از سخت ترین کارهای جهان است. مادران تمام تلاش شان را می کنند تا برای فرزندانشان چیزی کم نگذارند. برخی از مادران روش های سنتی را برای تربیت فرزندان شان به کار می گیرند، در حالی که برخی دیگر روش های خاص خود را دنبال می کنند.

 

اما به راستی کدام روش تربیت فرزند درست است؟ محققان سالهای زیادی روی این که کدام روش تربیت فرزند درست و کدام غلط است، وقت گذاشتند اما در نهایت نتوانستند به نتیجه واحدی برسند. به بیان دیگر هیچ درست و غلطی وجود ندارد و هر مادری به سبکی که خود بدان اعتقاد دارد، عمل می کند. اگر دوست دارید بدانید که ستاره های هالیوود برای تربیت فرزندانشان چه روشی را به کار می گیرند، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

1.  مدونا

 

مدونا و تربیت فرزند

 

مدونا روش سنتی را برای تربیت فرزندانش به کار می گیرد. او قوانین سختی را وضع و فرزندانش را مجبور کرده به آن پایبند باشند. به عنوان مثال فرزندان او مجبورند که رژیم غذایی مدونا را دنبال کنند که به معنی لب نزدن به شیرینی، نمک، لبنیات و هر گونه مواد نگهدارنده است. آنها حق تماشای تلویزیون و روزنامه خواندن را ندارند. اگر لباس شان را روی زمین بیاندازند، دیگر هیچوقت آن را نخواهند دید، زیرا مدونا آنها را دور می اندازد. یا این که اگر لباس شان را کثیف کنند، باید خودشان آنها را بشویند، در غیر این صورت مجبورند تا با همان لباس کثیف به مدرسه بروند. تنها کتابی هم که آنها حق دارند قبل از خواب بخوانند، کتابی «David the English Rose» ست که مدونا خودش آن را نوشته است. 

 


2. آلیسیا سیلورستون

 

آلیسیا سیلورستون و دخترش

 

زمانی که کتاب آلیسیا سیلورستون با نام «The Kind Mama» منتشر شد، توجهات زیادی را به سمت خود جلب کرد زیرا توصیه های غیر متعارفی در مورد تربیت فرزندان در آن آورده شده بود. به عنوان مثال در آن نوشته شده که نباید به کودکان پوشک بست، زیرا بدون آن راحت ترند یا این که اگر در یک تخت مشترک در کنار فرزندانمان نخوابیم، بدین معنی ست که آنها را نادیده می گیریم. او حتی کودکانش را واکسن هم نمی زند چون معتقد است که تاثیرات منفی آن بیشتر از فواید مثبت آن می باشد. یکی از عجیب ترین کارهایی که او با فرزندانش می کرد، روش غذا دادن به آنها بود. او اول غذا را خودش می جوید و مثل پرنده ها آنها را بر دهان فرزندانش می گذاشت. 

 

3. جیدا پینکت اسمیت

 

جیدا اسمیت و فرزندانش

 

می توان گفت که جیدا پینکت اسمیت قانون خاصی در خانه اش وضع نکرده است زیرا اعتقاد دارد که تنبیه کردن فرزندان، کار اشتباهی است. به گفته او هر کسی مسئول کارهای خودش است. او حتی کار مادرانی را که از فرزندانشان انتظار دارند کارهای خانه را انجام دهند، قبول ندارد. به عنوان مثال او هیچوقت به فرزندانش نگفته «اتاق ات را تمییز کن». در واقع او با فرزندانش مانند بزرگسالان رفتار می کند. او دوست دارد که فرزندانش، از همان سالهای اولیه زندگی خود، مستقل بار بیایند.

 

4. سلن دیون

 

سلن دیون و دو پسرش

 

سلن دیون تا جایی که بتواند به نظرات فرزندانش احترام می گذارد. او آنها را آزاد می گذارد تا هر کاری که دلشان می خواهند را انجام دهند. به عنوان مثال، او این اجازه را به پسرش داده تا هر زمان که دوست دارد موهایش را کوتاه کند یا حتی اصلا به آرایشگاه نرود. او حتی مرگ همسرش را چنان با مهارت برای فرزندانش توضیح داد تا سنگینی غم این بار را درک نکنند و مرگ را به عنوان مرحله ای طبیعی از زندگی بپذیرند.

 

5. ژیزل بوندشن

 

بچه های ژیزل بوندشن

 

ژیزل بوندشن در تربیت فرزندانش بسیار جدی ست. او حتی قبل از تولد فرزندانش، در مورد تربیت آنها فکر و برنامه ریزی کرده بود. او فرزندش را در خانه به دنیا آورد و پس از آن روش های خاص تربیتی خودش را با جدیت تمام به کار برد. به عنوان مثال او مخالف پوشک بستن بود و به جای آن، پس از هر بار غذا دادن به فرزندش، او را روی توالت فرنگی اش می نشاند. او معتقد است که شیر دادن بهترین راه برقراری ارتباط با فرزند است، به همین دلیل تا سالها از شیر خودش به فرزندش می داد. او یک پرستار استخدام کرده بود تا در زمان هایی که بیرون از خانه مشغول کار است، از فرزندش مراقبت کند اما در تمام زمان های فراغت، در کنار پسرش می ماند تا از صمیمیت بین شان ذره ای کم نشود.

 

6. گوئینت پالترو

 

بچه های گوئینت پالترو

 

گوئینت پالترو ستاره ای ست که به خوردن غذاهای سالم شهرت دارد، او رِژیم غذایی ماکروبیوتیک را دنبال می کرد، به همین دلیل فرزندانش را نیز مجبور کرده که رژیم غذایی سالمی را دنبال کنند. یکی دیگر از قوانینی که او در خانه اش برپا کرده این است که کودکان تنها می توانند برنامه های تلویزیونی که به زبانی جز زبان انگلیسی است را تماشا کنند. به عنوان مثال برنامه هایی به زبان های اسپانیایی و فرانسوی مجوز تماشا کردن را دارند. او هر زمانی که به اروپا سفر کند کارتون هایی به زبان اصلی برای فرزندانش می خرد تا آنها با زبان های دیگری جز زبان خودشان، آشنا شوند.

 

7. آنجلینا جولی

 

آنجلینا جولی و بچه هایش

 

تقریبا همه مادران گاهی به فرزندانشان دروغ می گویند، از دروغ بابانوئل گرفته تا دروغ های کوچک دیگری که اهمیت چندانی ندارند. اما آنجلینا جولی جور دیگری می اندیشد. او معتقد است که هیچ دروغی را، هر چند کوچک و بی اهمیت، نباید به فرزندان گفت. بنابراین او همیشه حقیقت را به فرزندانش می گوید. البته او سعی می کند که واقعیت را به شیوه ای که مناسب سن شان است، بیان کند. کودکان نیز این اجازه را دارند تا هر سوالی که به ذهن شان خطور می کند را بپرسند، آنجلینا نیز پاسخ آنها را به درستی می دهد. او معتقد است که کودکان باید خود در مورد ظاهرشان تصمیم بگیرند، این که چه مدل لباسی به تن کنند یا چه مد مویی داشته باشند… او هیچوقت آنها را مجبور به تیپی که خودش می پسندد یا از نظر دیگران زیباست، نمی کند.

 

8. پنه لوپه کروز

 

دختر پنه لوپه کروز

 

پنه لوپه کروز از متدی که در سال 1940 در مجارستان مرسوم بوده، برای تربیت فرزندش استفاده می کند. تفاوت این روش با دیگر روش ها در این است که پدر و مادر باید با کودکانشان مانند بزرگسالان رفتار کنند، بدین معنی که هرگز نباید با لحن کودکانه با آنها حرف بزند یا این که از صندلی کودک، روروک یا ظرف های بچه گانه برای آنها استفاده کند. او معتقد است که اگر با کودکان رفتاری کودکانه داشته باشیم، در واقع به آنها بی احترامی کرده ایم زیرا آنها را در سطحی پایین تر از خودمان می بینیم. در این روش، از تحسین کودکان نیز باید خودداری کرد، در واقع آنها خودشان باید به مرور خوب و بد را تشخیص دهند. پنه لوپه کروز این فضا را به فرزندانش می دهد تا خودشان آنطوری که دوست دارند زندگی کنند.

 

9. کلی پرستون

 

کلی پرستون و جان تراولتا

 

کلی پرستون و همسرش جان تراولتا هر دو معتقد به مکتب ساینتولوژی یا علم گرایی هستند. یکی از آموزه های این کتاب در مورد بچه داری این است که در هنگام تولد نوزاد، اتاق باید در سکوت محض باشد. در واقع هیچ صدایی، حتی صدای جیغ مادر هم نباید شنیده شود زیرا سر و صدا به نوزاد استرس می دهد. به همین دلیل هنگام زایمان کلی پرستون هیچکس اجازه صحبت کردن نداشت. یکی دیگر از قوانین این علم، رفتار کردن با بچه ها مانند بزرگسالان است. آنها سعی می کنند که کودکانشان را از خود دور کنند تا مستقل بار بیایند.

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

, , ,

بدون دیدگاه.

پاسخی بگذارید