Generic selectors

رفع بوی سطل زباله

۵,۳۲۴ بازدید

گاهی اوقات پیش می آید که چند روزی سطل زباله پر نمیشود و در نتیجه کم کم زباله های تر بوی نامطلوبی در فضای خانه ایجاد میکنند. مخصوصاً اگر شما هم به دوستداران طبیعت پیوسته باشید و شروع به جدا کردن زباله های خشک و تر کرده باشید، پر شدن سطل زباله های تر مدت بیشتری طول میکشد و در نتیجه بیشتر ممکن است به این مشکل بر بخورید. حال برای رفع بوی سطل زباله چه میشود کرد؟

 

رفع بوی بد سطل زباله

 

رفع بوی سطل زباله با جوش شیرین

یکی از راه حل هایی که زیاد شنیده ایم این است که هر چند وقت یک بار کمی جوش شیرین در سطل بریزیم. جوش شیرین در کل برای رفع بوهای نامطلوب اثری فوق العاده دارد. برای جلوگیری از بوی بد زباله یا از بین بردن آن، جوش شیرین را کف سطل یا مستقیماً روی زباله ها بریزید. علاوه بر این از جوش شیرین میتوانید در حین تمیز کردن سطل زباله هم استفاده کنید تا بوی بدی که به خود گرفته است را از بین ببرید. استفاده از جوش شیرین بسیار ساده است. صبح که از خواب بیدار شدید 1/4 پیمانه جوش شیرین در سطل زباله بریزید. به این ترتیب وقت بیرون بردن زباله ها که رسید هیچ بوی بدی حس نخواهید کرد. در هنگام شستن سطل زباله هم وقتی سطل شسته و خشک شد 1 پیمانه جوش شیرین کف آن بریزید. این کار باعث میشود تا هفته بعد که دوباره سطل را میشویید، بو نگیرد.

 

رفع بو با جوش شیرین

 

رفع بوی سطل زباله با وایتکس

گاهی برای از بین بردن جرم و بوی متعفن سطل زباله نیاز به ضدعفونی کننده قوی تری دارید. گرچه وایتکس خود بوی شدیدی دارد، جرم هایی را که ممکن است باعث بوی بد سطل زباله شده باشند از بین میبرد. اما باید هنگام استفاده از وایتکس احتیاط کنید و مراقب باشید کف سطل خورده نشود. در ضمن حتماً موقع استفاده از وایتکس پنجره را باز کنید یا فن را روشن کنید تا هوا تهویه شود و گازهای ایجاد شده در هوا راه خروج داشته باشند. یک نکته دیگر این که وایتکس میتواند تا حد زیادی رقیق شود و همچنان کاملاً مؤثر باشد. میتوانید 1/4 پیمانه وایتکس را در 1 گالون (حدود 4 لیتر) آب گرم حل کنید. این محلول به خوبی میتواند بوی سطل زباله را رفع کنید.


 

رفع بوی سطل زباله با وایتکس

 

از بین بردن بوی سطل زباله با روغن های اسانسی (essential oils)

راه حل دیگر این است که یک تکه پنبه را به روغن اسانسی آغشته کنید و آن را کف سطل زیر کیسه قرار دهید.

 

رفع بوی بد سطل زباله با روغن اسانسی

 

روغن های اسانسی برای سطل زباله چه میکنند؟

با آغشته کردن پنبه به روغن اسانسی و انداختن آن در سطل زباله، انگار یک ابر خوشبو کننده دارید که سطل زباله شما و محیط اطرافش را خوشبو نگه میدارد. در ضمن، برخی از روغن های اسانسی علاوه بر خوش بو کردن فضا خواص دیگری هم دارند:

– روغن علف لیمو در کل بوهای بد را در محیط متعادل میکند.

– روغن درخت چای و روغن مرکبات (مثل گریپ فروت) با باکتری ها مبارزه میکند

– روغن نعنا جوندگانی مثل موش را دور نگه میدارد (برای سطل زباله بیرون از خانه توصیه میشود)

– روغن درخت چریش دافع حشرات است.

استفاده از پنبه آغشته به روغن اسانسی برای مدتی شما را از شر بوی بد سطل زباله راحت میکند و در ضمن میتوانید از عطر اسانس در محیط هم بهره ببرید. پس حتماً این روش را برای رفع بوی سطل زباله استفاده کنید و ما را از نتایجی که گرفتید باخبر کنید.

نکته: هر هفته پنبه را عوض کنید.

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

از بین بردن بوی بد, از بین بردن بوی بد با جوش شیرین, از بین بردن بوی بد با وایتکس, از بین بردن جرم, ازبین بردن بوی سطل زباله, بوی بد, بوی بد سطل, بوی بد سطل زباله, بوی سطل, بوی سطل آشغال, بوی سطل زباله, پنبه در سطل زباله, تمیز کردن سطل زباله, تمیز کردن سطل زباله با جوش شیرین, جلوگیری از بوی بد زباله, رفع بوی بد سطل زباله, رفع بوی سطل آشغال, رفع بوی سطل زباله, روش استفاده از جوش شیرین, روش استفاده از روغن اسانسی, روش استفاده از وایتکس, سطل زباله آشپزخانه, شستن سطل زباله, کاربرد جوش شیرین, کاربرد وایتکس

بدون دیدگاه.