Generic selectors

دلیل سانسور سریال رهایم نکن اعلام شد

۱,۶۳۹ بازدید

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه سه درباره سانسور سریال رهایم نکن و حذف صحنه مربوط به تجاوز در این سریال توضیح داد: در بازبینی مشخص شد که میزان خشونت این صحنه بالاست و با توجه به این‌که مخاطبان بسیاری لحظه افطار بیننده سریال هستند، بنابراین باید این میزان خشونت کمتر می‌شد، زیرا مخاطب آسیب می‌دید.

 
سانسور سریال رهایم نکن
 

مهدی روشن‌روان افزود: از سوی دیگر با توجه به اتفاق اخیر مدرسه غرب تهران و تنش جامعه، بهتر بود این صحنه تعدیل شود. این ملاحظه فقط در ارتباط با سریال رهایم نکن نیست و شامل حال همه سریال‌ها می‌شود.

وی ادامه داد: البته ما جلسه‌ای با آقای عسگرپور کارگردان خواهیم داشت تا میزان صحنه‌های ناراحت‌کننده کمتر شود. آنچه اهمیت دارد، مخاطب است و باید ما قبل از هر چیز به مخاطب فکر کنیم. این مدیر گروه در ادامه تصریح کرد: وقتی سریالی از یک شبکه پخش می‌شود، حق حرفه‌ای مسئولان است که درباره بخش‌های مختلف آن دخل و تصرف داشته باشد. این شامل حال همه سریال‌ها می‌شود.

روشن‌روان با اشاره به مشاوران و صاحب نظران شبکه گفت: ما برای ساخت هر سریالی مشورت‌هایی با حضور صاحب نظران داریم. ضمن این‌که با توجه به اتفاقاتی که اخیراً در سطح جامعه افتاده، وظیفه داریم با اشراف کامل و بنا به مصلحت مردم عمل کنیم. ما درباره علل و عوامل بزه‌ها و عواقب آن توضیح می‌دهیم، ولی به تصویرکشیدن خود ناهنجاری و بزه باید به حداقل ممکن برسد. وی عنوان کرد: به تصویر کشیدن یک بزه با حداکثریت تصاویر درست نیست، بلکه ما به ریشه، ابعاد، پیامدها و راه‌های برون‌رفت باید بپردازیم. بر‌اساس نظرسنجی‌های انجام شده و تماس مخاطبان با روابط عمومی در این سریال صحنه‌های ناخوشایند و ناهنجار بیش از اندازه به تصویر کشیده شده و این هنگام افطار درست نیست. ضرورتی ندارد تا این میزان تلخی نشان داده شود. در هر صورت ما به دقت همه صحنه‌های این سریال را با حضور صاحب‌نظران بررسی کردیم و مصلحت در حذف این صحنه‌ها بود.

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

رهایم نکن, سانسور, سانسور سریال, صحنه تجاوز

۲ دیدگاه برای دلیل سانسور سریال رهایم نکن اعلام شد

  1. شهروند ۱۹ خرداد-۱۳۹۷ در ۱۹:۲۰ #

    واقعا که !
    دلمون خوشه که ماه رمضان می خوایم سریال مناسبتی ببینیم ؛ اونوقت این آقای کارگردان پا گذاشته جای اصغر فرهادی . . .
    این هم موضوعه برای ماه رمضون انتخاب کرده ؟ اصلا از شبکه 3 انتظار نداشتیم .

  2. خ ۱۷ خرداد-۱۳۹۷ در ۱۵:۳۱ #

    اون کسایی که واقعا این صحنه ها رو می سازن خودشون مریض هستند و لذت می برند. وگرنه آدم نرمال نمی تونه این صحنه ها رو ببینه