Generic selectors

حضور هنرمندان در اولین مراسم سالگرد عارف لرستانی+ عکس

۷۲۲ بازدید

عارف لرستانی بازیگری که کارش را با جنگ 77 مهران مدیری آغاز کرد و آخرین کار تلویزیونی اش بازی در سریال درحاشیه مهران مدیری بود سال گذشته 26 فروردین ماه بر اثر ایست قلبی درگذشت و جامعه هنری را در شوک نبود خود فرو برد. درگذشت عارف لرستانی برای اغلب مردم و هنرمندان شوک بزرگی بود و باورش زمان زیادی نیاز داشت. اکنون بعد از گذشت یک سال از این اتفاق تلخ الهام ناصری همسر زنده یاد عارف لرستانی با ترتیب دادن مراسمی برای همسرش هنرمندان را گردهم آورد و به یاد عارف لرستانی مراسم سالگرد برگزار شد.یک سال از نبود بازیگر عزیزمان زنده یاد عارف لرستانی گذشت . کسی که همه به خوب بودنش اذعان داشتند. دیروز برخی از هنرمندان به دعوت الهام ناصری، در مراسم سالگرد عارف لرستانی حاضر شدند و یاد او را گرامی داشتند. در بخش هایی از مراسم برخی از هنرمندان از عارف لرستانی گفتند.

جواد رضویان که سابقه همکاری های خاطره انگیزی با عارف لرستانی دارد درباره این عارف گفت:

عارف لرستانی هنرمندی صادق و مهربان بود. گاهی امکان داشت انتقادی هم از تو بکند اما می دانستی که این انتقاد از روی دوستی و علاقه است. برای من صحبت کردن از او در این شرایط سخت است چون هر لحظه امکان دارد بغض گلویم را بگیرد و گریه کنم.

 

جواد رضویان در سالگرد عارف لرستانی

جواد رضویان در سالگرد عارف لرستانی

 

بابک صحرایی از هنرمندان حاضر در این مراسم بود که درباره عارف لرستانی گفت:

شاید خیلی ندانند که عارف لرستانی در حوزه موسیقی نواحی و بومی پژوهش های گسترده ای داشت. او در زمینه موسیقی محلی زادگاهش کردستان نحقیق های بسیاری انجام داده بود. همچنین در حال ساخت مستندی درباره تهران بود که نزدیک به هزار عکس را برای این مستند تهیه کرده بود. عارف لرستانی وجوه انسانی ارزشمندی داشت به همین خاطر اندوه نبودنش در گذر زمان عمیق تر خواهد شد.

سپند امیر سلیمانی نیز که سابقه دوستی و همکاری هایی به یادماندنی با عارف لرستانی دارد درباره او گفت:

بعد از درگذشت عارف بیشتر متوجه شدم که چقدر دوستش دارم. همه ما می دانیم که عارف به شدت اهل مطالعه بود. تاریخ را می شناخت. برای کارش و جامعه اش دغدغه داشت. راجع به هرچه که صحبت می کردی انقدری مطالعه داشت که درباره اش صحبت کند.

 

سپند امیر سلیمانی

سپند امیر سلیمانی در مراسم سالگرد عارف لرستانی

 

سپند امیرسلیمانی در ادامه اظهار داشت:
این مژده را می دهم که متنی نوشته عارف که برگرفته از «هملت» شکسپیر است توسط همسر گرامی اش در اختیار من قرار گرفته و به زودی این نمایش را روی صحنه خواهم برد.


در خلال مراسم توحید کاظمی و سپس مهراج محمدی دقایقی به یاد عارف لرستانی به قطعاتی را اجرا کردند.

در ادامه مراسم پوستر این نمایش به اسم «ویلیام، عارف و سپند» رونمایی شد و الهام ناصری طی سخنانی از طرف خودش و همسرش عارف لرستانی از حضور هنرمندان در این مراسم تشکر کرد.

 

هدی پاکدل، بهاره رهنما، مهدی کرم پور، رعنا آزادی ور، کمند امیرسلیمانی، هادی کاظمی، نگار فروزنده، الهام پاوه نژاد، منصور ضابطیان، سام نوری، آناهیتا همتی، شبنم فرشادجو، مائده طهماسبی، علی لک پور و … از دیگر هنرمندان حاضر در این مراسم بودند.

 

دلیل به خاک سپاری عارف لرستانی در روستای سیمینه حوالی کرمانشاه

عارف لرستانی همانطور که وصیت کرده بود کنار مزار پدربزرگ پدری اش، در روستای سیمینه در حوالی کرمانشاه به خاک سپرده شد. آرامگاه ابدی عارف لرستانی بر فراز تپه زیبایی قرار دارد که هیچ شباهنی به قبرستان ندارد. عارف لرستانی مدتی قبل از درگذشتش در صفحه اینستاگرامش از پدر بزرگ پدری اش نوشته بود و همانجا گفته بود که دوست دارد بعد از مرگ، کنار پدربزرگش به خاک سپرده شود.

 

الهام ناصری در سالگرد عارف لرستانی

الهام ناصری همسر عارف لرستانی

 

تعدادی از هنرمندانی که از دوستان نزدیک عارف لرستانی بودند برای تدفین او به کرمانشاه رفتند. علی اوجی، هادی کاظمی، سید جواد هاشمی، جواد عزتی، هومن جوادی، حسین سلیمانی، سید علی صالحی، کورش سلیمانی، تعدادی از دستیارهای مهران مدیری و فرهاد مدیری (پسر مهران مدیری) از جمله کسانی هستند که تا کرمانشاه و روستای سیمینه همراه عارف لرستانی رفتند و او را به خاک سپردند.

 

با توجه به حواشی ایجاد شده در مورد سکته قلبی عارف لرستانی در خواب و مراجعه اش به بیمارستان در شب قبل از مرگ، طبق اعلام خانواده این هنرمند، در مرگ عارف لرستانی هیچ خطای پزشکی صورت نگرفته است.

دیگر تصاویر مربوط به حضور هنرمندان در مراسم اولین سالگرد مرحوم عارف لرستانی:

 

بهاره رهنما در سالگرد عارف لرستانی

بهاره رهنما و الهام پاوه نژاد

مهدی پاکدل

مهدی پاکدل و سام نوری

آناهیتا همتی

آناهیتا همتی

نگار فروزنده

نگار فروزنده

شبنم فرشادجو

شبنم فرشادجو

رعنا آزادی در سالگرد عارف لرستانی

رعنا آزادی

بهاره رهنما و حاجی

بهاره رهنما و همسرش

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

بهاره رهنما, حضور هنرمندان, سالگرد عارف لرستانی, عارف لرستانی

بدون دیدگاه.