Generic selectors

تلگرام را فیلتر نکنید

۸۲۰ بازدید

این روزها حرف و حدیث در مورد تلگرام و فیلتر شدن آن بسیار شنیده ایم و واکنش های مختلفی را از افراد مختلف دیده ایم. حال مطلب جالبی را از سید هادی کسایی زاده بخوانید که در پایگاه خبری جامعه خبر منتشر شده است. عنوان این مطلب تلگرام را فیلتر نکنید است.

 

تلگرام را فیلتر نکنید

 

«نه ایران روسیه است و نه بمب هسته ای داریم که بخواهیم بترسیم اسرارمان افشا شود. اصلا مگر ما اسرار هم داریم؟ فیلتر کردن تلگرام پاک کردن صورت مساله است. اوایل انقلاب هم برخی
برخوردها برای دارندگان ویدئو انجام می شد اما پس از مدتی خریدو فروش این وسیله آزاد شد یعنی فرهنگ استفاده از آن در خانواده ها جا افتاد اما به سرعت ویدئو هم کنار رفت و نوبت به ضبط های سی دی خور رسید و بعد قصه پرداستان اینترنت.

اگر یادتان باشد آن زمان خیلی ها می گفتند اینترنت کلا خوب نیست و کار دشمن است؟! با این حال الان در قرن ۲۱ هستیم اما تفکرات برخی از آقایان تفکرات دهه ۶۰ است. به جای اینکه مردم را آموزش بدهید چطور از فضای مجازی به درستی استفاده کنید صورت مساله را پاک می کنید؟ اگر پیام رسان داخلی سه سوته ساخته شد و آن هم با هزینه های میلیاردی یعنی توانایی زیادی در کشور برای توسعه فن آوری وجود دارد پس چرا اینترنت همچنان کم سرعت است؟

چرا نمی توانیم مثل خیلی از کشورها با اینترنت تلویزیون نگاه کنیم و آنتن روی پشت بام ها است؟ چطور یک مرتبه پیام رسان ها گل سر سبد کشور شدند و وام ۵ میلیاردی برای آنها سرازیر شد؟ این پیام رسانه ها برای کیست؟ اگر بگوئید برای
بخش خصوصی است اصلا نفرمایید که باور کردنی نیست. موضوع مثل اسنپ است. به مردم بگویید اسنپ را چه کسی طراحی کرد؟ و الان سرمایه گذار اسنپ کیست؟ یعنی چه کسی آمار تردد مردم در شهر را دارد؟

عقل سلیم می گوید تلگرام را نباید فیلتر کرد چون در این صورت همان بلا سر مردم ایران می آید که همراه اول و ایران خودرو و سایپا سر مردم آوردند. یعنی چاره ای ندارید فقط باید همانی که ما می گوییم بخرید و استفاده کنید. یعنی رقابت صفر می شود . اما مردم چون همیشه یک گام از همه چیز جلوتر هستند به سراغ راهکارهای دیگری می روند. پس اگر یک ساعت درست فکر کنیم بهتر است هزینه ها را صرف فرهنگسازی و اعتماد سازی کنیم تا فیلتر کردن.

این یادداشت را به حرکت برخورد گشت ارشاد با شهروندان گره بزنید… به خدا این نوع مدیریت دولت درست نیست.»


 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

بدون دیدگاه.

پاسخی بگذارید