Generic selectors

بین ترامپ و رهبر کره شمالی چه گذشت؟

۵۶۰ بازدید

نخستین دیدار سران آمریکا و کره شمالی درحالی پایان یافت که از هم اکنون رسانه ها گمانه زنی درباره زبان رفتار و نحوه برخورد طرفین در جریان این نشست تاریخی را آغاز کرده اند. ترامپ و رهبر کره شمالی هر دو سعی داشتند کنترل شرایط را در دست بگیرند.

 

دیدار ترامپ و رهبر کره شمالی

 

ظاهراً هیأت کره شمالی بسیار مراقب بوده تا از بابت رعایت مساوات اطمینان حاصل کند تا مبادا کیم جونگ اون رهبر این کشور در جایگاه پایین تری نسبت به دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا قرار بگیرد.

رعایت توازن درهمه موارد از مراسم گرفته تا مسائل امنیتی به دقت رعایت شده و حتی شمار مقامات مذاکره کننده و تعداد پرچم های ۲ کشور در آغاز مراسم، به یک تعداد بود.

طبق اظهارات یک کارشناس “زبان بدن” رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کره شمالی در اولین لحظات دیدار با یکدیگر هر یک سعی داشتند خود را رهبر و کنترل کننده جو موجود نشان دهند.

کارن لئونگ، کارشناس سنگاپوری در این باره گفت 60 ثانیه ابتدایی نشان داد که هر دو رهبر سعی داشتند کنترل شرایط را در دست بگیرند.

وی ادامه داد: دست دادن آنها به شکلی بود که به نظر می‌رسید بین دو فرد هم رده انجام شده است. ترامپ به این مسئله کاملا آگاه بود که باید طوری رفتار کند که به عنوان رهبر و کنترل کننده فضای موجود دیده شود.


در این میان، «رویترز» هم به تحلیل زبان رفتار طرفین پرداخته و می گوید اگرچه در آغاز هر دوی آنها ژستی مطمئن به خود گرفتند، اما عصبی بودند و موفق به پنهان کردن این حالت نیز نشدند.

 

دست دادن ترامپ و رهبر کره شمالی

 

ظاهراً اگرچه هردو به گونه ای رفاقت آمیز دست دادند، اما تمایل ترامپ برای اینکه نشان دهد او دست بالاتر را دارد، تاحدی قابل رؤیت بود.

صحبت ترامپ هم بیش از کیم به درازا کشید. این درحالی است که رهبر کره شمالی هم دستی به بازوی ترامپ زد تا نشان دهد کنترل اوضاع را در اختیار دارد.

 

اما اوج اضطراب طرفین وقتی بود که در جایگاه مذاکره نشستند- هنگامی که ترامپ با لبخندی زورکی مشغول بازی با انگشتانش شد و کیم هم به زمین خیره ماند.

اما از گمانه زنی ها که بگذریم، شاید این اظهار نظر رهبر کره شمالی که گفت «بسیاری از مردم جهان به این موضوع به چشم یک صحنه ای از یک فیلم تخیلی نگاه می کنند» بیش از هر چیز دیگر شرایط دور از ذهنی را که طرفین در اولین دیدار تجربه کردند؛ به نمایش بگذارد.

هرچه باشد آنها تا چندماه پیش، از ناسزا گفتن به یکدیگر حتی از پشت تریبون سازمان ملل، دریغ نداشتند!

 

شبکه های اجتماعی

برای دریافت بروزرسانی ها عضو خبرنامه ما شوید.

ترامپ, ترامپ و رهبر کره شمالی, دیدار تاریخی ترامپ, رهبر کره شمالی, کیم جونگ اون, مذاکره ترامپ

یک دیدگاه برای بین ترامپ و رهبر کره شمالی چه گذشت؟

  1. فاطمه سعادتمند ۲۳ خرداد-۱۳۹۷ در ۱۴:۰۷ #

    هر دوشون مسخره و بیشعورن