جدیـــدترین مطالب
محــــــبوب ترین مـــــطالب
مــــطالب تـــصادفی

صفحه اصلی »آرایش و گریم » اصول مد و زیبایی » راهنمای اصلاح صورت آقایان


 

اصلاح صورت مردان

 

راهنمای اصلاح صورت آقایان

 

صورت خود را بشویید : بهتر است در ابتدای اصلاح از شوینده های بدون الکل برای این کار استفاده کنید.

 

منافذ پوست را باز کنید : جهت پیشگیری از آسیب ها و التهابات پوستیِ ناشی از تماس تیغ با صورت قبل از آغاز کار صورت خود را با یک حوله یا دستمال گرم حرارت دهید همچنین اصلاح پس از یک دوش آب گرم نیز توصیه میشود.

 

از خمیر ریش استفاده کنید : به منظور حرکت آزادانه تیغ بر روی صورت از خمیر ریش های مخصوص اصلاح صورت استفاده کنید ، می توانید آن را با دست یا فرچه‌ مخصوص بر روی صورت بمالید.

 

تیغ را در جهت رشد موها حرکت دهید : برای پیشگیری از بروز التهاب به هیچ وجه در مرحله اول اصلاح تیغ را بر خلاف جهت رشد ریش حرکت ندهید ، بهتر است اصلاح را از شقیقه ها آغاز و تیغ را به سمت بینی و چانه حرکت دهید ، همچنین بهتر است تا حد امکان از اصلاح در خلاف جهت رشد موها اجتناب کنید.

 

پس از اصلاح پوست را با آب سرد شستشو دهید : استفاده از آب سرد و افترشیوهای الکل دار برای شستشو و ضدعفونی کردن پوست صورت پس از اصلاح توصیه میشود.

 

از یک تیغ بیش از 3 بار برای اصلاح صورت استفاده نکنید : پس از هر بار استفاده تیغ را با آب داغ شستشو داده و به صورت ایستاده در لیوانی قرار دهید تا خشک شود ، همچنین جهت جلوگیری از رشد باکتری هیچگاه تیغ مرطوب را به صورت خوابیده در جایی نگذارید.

 

نویسنده : نیلوفر بانو | بازدید : 7,265
برچسب‌ها, , , , , , , , , ,
نکات مهم در مراقبت پوست
دیدگاه» مشاهده تمام دیدگاه ها