جدیـــدترین مطالب
محــــــبوب ترین مـــــطالب
مــــطالب تـــصادفی 

 

خشکی پوست در سرما

 

مشکلات خشکی پوست

 

عوامل محیطی ، ژنتیک سن ، میزان خشکی محیط و … همگی در تشدید خشکی پوست نقش دارند.

 

افراد دارای پوست خشک معمولا دچار سوزش ، خارش و در موارد شدیدتر پوسته ریزی و ترک های پوستی میشوند ، همچنین عارضه خارش پوستی در افراد پیر و سالمند به دلیل اینکه ذخایر چربی زیر پوست کاهش یافته و دچار خشکی پوست شدیدتری نسبت به سایر افراد هستند شیوع بیشتری دارد.

 

عواملی مانند تغییرات دما ، ‌ورود ناگهانی از محیط سرد به گرم ، تعویض سریع لباس ها هنگام ورود به محیط گرم و همچنین استحمام با آب داغ میتواند باعث افزایش بروز این تحریکات شود ، استحمام با آب داغ باعث میشود تا میزان مختصر چربی پوست توسط آب و صابون از بین برود.

 

رعایت نکاتی همچون کاهش دفعات استحمام در فصل پائیز و زمستان ( حداکثر یک یا دو بار در هفته ) ، عدم استفاده از کیسه و لیف در حمام ، انتخاب صابون های ملایم که حاوی مقادیر بیشتری از چربی نظیر صابون های گلیسیرینه و کرم صابون ها باشد ، مرطوب کردن مداوم پوست با کرم ها و لوسیون ها بسیار موثر میباشد.

 

استفاده از دستگاه های بخور یا وسایل مشابه در منزل که باعث افزایش بخار و رطوبت شود میتواند از علائم و عوارض خارش در افراد به طور چشمگیری بکاهد.

 

همچنین لازم است افرادی که پوست خشک دارند از صابون فقط برای شستشوی مناطقی از بدن که بوی عرق میگیرد استفاده نمایند و سایر قسمتهای بدن را فقط با آب یا مختصری آب و کف شامپو شستشو دهند ، همچنین اینگونه افراد باید از کرمهای ضد آفتاب محتوی مرطوب کننده نیز استفاده نمایند.

 

نویسنده : نیلوفر بانو | بازدید : 3,341
برچسب‌ها, , , , , , , , ,
روش های از بین بردن خال گوشتی کاربردهای جوش شیرین در زیبایی تغذیه مناسب پوست صورت نکات مهم در مراقبت پوست
دیدگاه» مشاهده تمام دیدگاه ها