---

اطلاعیه های انجمن

سپاس » برای تشکر و قدردانی از سایر کاربران از دکمه سپاس استفاده کنید.
تصویر کاربری » تصویر کاربری خود را مطابق با عرف و قانون جمهوری اسلامی ایران انتخاب کنید.
تصویر انجمن » تصاویر نباید بیش از حد کوچک باشند تا لوگوی انجمن روی تصاویر درج شود.
مطلب جدید » هیچ یک از کاربران مجاز به کپی مطالب از سایت های دیگر حتی با درج منبع نمی باشد ، مطالب باید توسط خود کاربر ارائه شود.

کاپ کیک دو رنگ
زمان کنونی: 2016/12/04، 07:20 AM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: کفایت
آخرین ارسال: sweet girl
پاسخ 5
بازدید 5187

امتیاز موضوع:
  • 68 رأی - میانگین امتیازات: 2.88
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کاپ کیک دو رنگ
Exclamation 
[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

کاپ کیک دو رنگ

آرد 1 و 1/2 لیوان + 2 قاشق غذاخوری  /  شکر 3/4 لیوان  /  روغن جامد 1/2 لیوان  /  آب 1/2 لیوان

بکینگ پودر 2 قاشق چایخوری  /  پودر کاکائو 3 قاشق غذاخوری  /  نمک یه پنس

مواد میانی کیک

شکلات سفید رنده شده 100 گرم  /  کارامل ، عسل ، شیره انگور یا شیره خرما غلیظ 2 قاشق غذاخوری

پنیر خامه ای 100 گرم  /  تخم مرغ 1 عدد

[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

طرز تهیه : اگه مهمون ناخوانده اومد یا عجله داشتین یا کلا ساعت 1 نیمه شب هوس کیک و کاپ کردین بسم الله بگین و شروع کنین که نتیجه واقعا عالیه ، هم کم شکره هم یه رگه تلخی داره و هم طعم کارامل و پنیر خامه ای عالیه ، کلا هم 2 تا ظرف بیشتر کثیف نمیکنین و از همه مهمتر 1 دونه تخم مرغ هم بیشتر نداره.

آرد و شکر و بکین پودر و پودر کاکائو رو با هم مخلوط میکنیم ، بعد آب و روغن رو اضافه و خوب هم میزنیم فقط در حد مخلوط شدن نه بیشتر.

][تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

حالا مواد میانی رو همه با هم ترکیب و با همزن برقی 2 دقیقه هم میزنیم ، قالب مورد نظر رو کاغذ (کپسول) انداخته ، از مواد کاپ در قالب ریخته تقریبا 4/3 قالب ، بعد مواد میانی روی اون ریخته به شکل زیر با حالا هر شکلی که خودتون دوست دارین.

بعد میره در فر از قبل گرم شده با درجه حرارت 180 به مدت 20 تا 25 دقیقه ، میبینین چه کپلی شدن؟؟؟ اینم کاپ کیک خیلی آسون و راحت.
پاسخ
 سپاس شده توسط اعظم جونی ، Nilufar.banoo ، danaie ، Nadin ، sweet girl ، هستی
فروشگاه سایت
---
Exclamation 
سلام ببخشيد ميشه بجائ روغن جامد إز روغن مايع استفاده كرد؟
پاسخ
 سپاس شده توسط Nadin
Exclamation 
من گاهی روغن جامد را حذف کردم و از  روغن مایع برای کاپ کیک و کیک استفاده کردم  و مشکلی پیش نیومده.
 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
پاسخ
 سپاس شده توسط Nilufar.banoo ، هستی
Exclamation 
من نظرم اینه که از شدن میشه ولی احساس میکنم اون پوکی و تردیه روغن جامد رو نداره.
روغن مایع ممکنه کمی سنگینش کنه.
پاسخ
 سپاس شده توسط Nilufar.banoo ، هستی
Exclamation 
سلام
من تازه شروع كردم به يادگيري شيرني پزي‌ ، ميشه انواع قالب كاپ كيك رو معرفي كنيد و بگيد كه چه نوعيش بهتره ؟ :smilie:33
پاسخ
 سپاس شده توسط Nilufar.banoo ، Queen E

کاربرانی که از این موضوع دیدن کرده اند ؟
100کاربر از این موضوع دیدن کرده اند :
Nilufar.banoo، زهره73، Nadin، khatoon1، maryam، baran_flower، کفایت، ندا سلمانی، klina، lida، Neda.Ja، سمانه کریمی، mousavi_499، کوثر، danaie، dorna taghvi، desiree، اعظم جونی، sarah-j، maliheh، ardestani، سوده، roya_khial، فرنوش خلعتبری، sogoli، afi، nafise، mohaddeseh.gh، melodi52، roshanak، zoro2738، مهسا علیا، اميد، saloumeh، vafa، azam33، اشپـز بانو، roza، noushin، nasim120، اسما گل، sanazfaragh، aida، m.riahi، Saeide، pedro، salati_fatemeh، lili، آماندانا، jazireh، ayda، el_hedayati، samin، rozapakdel، رها، Ghazal624، sara73، رویا خاتون، alice، jigar.1379، maryam86، fatma، امیرعلی، کرمی، من من، نسیم، پاییز، هستی، هانا، baba، اوای یاس، مژگان 22، vahidmrs، ziba70، mersad38، rahele، ttommy، sweet girl، faezzh، skh، wooki، farzad1983، sara12345، bsomayeh، mahsa_h83، m.sinaei، mim_shin56، felar، zohrehnami، تینا بینا، rozi، سمیتا، somynaz، Queen E، saeedehm، ماه پار، Asall، مرجان، negaraj، anijoon

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان