---

اطلاعیه های انجمن

سپاس » برای تشکر و قدردانی از سایر کاربران از دکمه سپاس استفاده کنید.
تصویر کاربری » تصویر کاربری خود را مطابق با عرف و قانون جمهوری اسلامی ایران انتخاب کنید.
تصویر انجمن » تصاویر نباید بیش از حد کوچک باشند تا لوگوی انجمن روی تصاویر درج شود.
مطلب جدید » هیچ یک از کاربران مجاز به کپی مطالب از سایت های دیگر حتی با درج منبع نمی باشد ، مطالب باید توسط خود کاربر ارائه شود.

سمبوسه مرغ و پنیر خامه ای
زمان کنونی: 2016/12/06، 07:28 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: کفایت
آخرین ارسال: samijooon
پاسخ 2
بازدید 7450

امتیاز موضوع:
  • 72 رأی - میانگین امتیازات: 3.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Exclamation 
[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

ران مرغ 1 عدد  /  سینه مرغ 1 عدد  /  پنیر خامه ای 200 گرم  /  فلفل سبز شیرین و جعفری هر کدام کمی خرد شده

پیاز 1 عدد  /  سیب زمینی 1 عدد  /  فلفل دلمه ای کوچک 1 عدد ریز خرد شده  /  سیر رنده شده 2-3 حبه  /  آب لیموی تازه 1 عدد

سمبوسه ماشالله ورژن های مختلفی داره ، اینجا من یه مدل عربیشو میگذارم که واقعا لطیف و فوق العاده است.

طرز تهیه : قبل از هر کاری یه خواهش کنم و اون اینکه  اگه خواستین درست کنین نه چیزی رو کم کنین و نه زیاد و عین همین درست کنین و اگه نیاز بود با توجه به سلیقه تون بعدا کم و زیادش کنین.

اول مرغ رو آبپز میکنیم و بهش کمی زردچوبه و ادویه و فلفل قرمز و چوب دارچین اضافه میکنیم تا بپزه ، تو این فاصله پیاز و سیب زمینی و سیر رنده رو با کمی ادویه مثل آویشن ، فلفل قرمز ، ادویه ، زنجبیل ، زیره و ... سرخ میکنیم ( آویشن از همه بهتره ).

تو ظرف اصلی مواد دیگرمون رو ریز خرد میکنیم و سیب زمینی و پیاز تفت داده شده رو هم بهشون اضافه میکنیم ، مرغ که پخت به قطعات ریز تقسیمش میکنیم و همراه با پنیر به دیگر موادمون اضافه میکنیم.

مواد روخیلی خوب با هم مخلوط میکنیم و در آخر آب اون لیمو رو بهش اضافه میکنیم ، مزه کنین و اگه لازم بود نمک اضافه کنین که برای من لازم نبود.

شروع میکنیم به پیچوندن سمبوسه ، اول نونها رو به دلخواه برش داده ( من کوچولو دوست دارم ) و مواد رو داخلش میریزیم و میپیچیم ؛ پیچش که تموم شد سرخ میکنیم و ااممممممممممم.

طعم پنیر خامه ای و مرغ و اون ته مزه ی لیمو ، خداییش بازم میخوااااااااااااام ، خواستین بگین مراحل پیچومدن هم براتون میزارم.

پاسخ
 سپاس شده توسط Nilufar.banoo ، Mostafa ، اعظم جونی ، mousavi_499 ، Nadin ، sana.dawodi ، 920042522 ، samijooon
فروشگاه سایت
---
Bug 
(2015/01/04، 02:08 PM)کفایت نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

ران مرغ 1 عدد  /  سینه مرغ 1 عدد  /  پنیر خامه ای 200 گرم  /  فلفل سبز شیرین و جعفری هر کدام کمی خرد شده

پیاز 1 عدد  /  سیب زمینی 1 عدد  /  فلفل دلمه ای کوچک 1 عدد ریز خرد شده  /  سیر رنده شده 2-3 حبه  /  آب لیموی تازه 1 عدد

سمبوسه ماشالله ورژن های مختلفی داره ، اینجا من یه مدل عربیشو میگذارم که واقعا لطیف و فوق العاده است.

طرز تهیه : قبل از هر کاری یه خواهش کنم و اون اینکه  اگه خواستین درست کنین نه چیزی رو کم کنین و نه زیاد و عین همین درست کنین و اگه نیاز بود با توجه به سلیقه تون بعدا کم و زیادش کنین.

اول مرغ رو آبپز میکنیم و بهش کمی زردچوبه و ادویه و فلفل قرمز و چوب دارچین اضافه میکنیم تا بپزه ، تو این فاصله پیاز و سیب زمینی و سیر رنده رو با کمی ادویه مثل آویشن ، فلفل قرمز ، ادویه ، زنجبیل ، زیره و ... سرخ میکنیم ( آویشن از همه بهتره ).

تو ظرف اصلی مواد دیگرمون رو ریز خرد میکنیم و سیب زمینی و پیاز تفت داده شده رو هم بهشون اضافه میکنیم ، مرغ که پخت به قطعات ریز تقسیمش میکنیم و همراه با پنیر به دیگر موادمون اضافه میکنیم.

مواد روخیلی خوب با هم مخلوط میکنیم و در آخر آب اون لیمو رو بهش اضافه میکنیم ، مزه کنین و اگه لازم بود نمک اضافه کنین که برای من لازم نبود.

شروع میکنیم به پیچوندن سمبوسه ، اول نونها رو به دلخواه برش داده ( من کوچولو دوست دارم ) و مواد رو داخلش میریزیم و میپیچیم ؛ پیچش که تموم شد سرخ میکنیم و ااممممممممممم.

طعم پنیر خامه ای و مرغ و اون ته مزه ی لیمو ، خداییش بازم میخوااااااااااااام ، خواستین بگین مراحل پیچومدن هم براتون میزارم.
آره عزیزم مراحل پیچوندن رو هم بذار
پاسخ
 سپاس شده توسط Nadin

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Exclamation اسنک چوب های پنیر و زیره Leila 0 1,159 2015/04/06، 10:07 PM
آخرین ارسال: Leila
Exclamation اسنک سیب زمینی و پنیر با نان تست Leila 0 1,544 2015/04/06، 05:52 PM
آخرین ارسال: Leila

کاربرانی که از این موضوع دیدن کرده اند ؟
90کاربر از این موضوع دیدن کرده اند :
Nilufar.banoo، Nadin، khatoon1، maryam، baran_flower، saba raha، کفایت، سمانه کریمی، tibe، mousavi_499، کوثر، danaie، dorna taghvi، اعظم جونی، fatemehnkz، sarah-j، parisa، sogoli، melodi52، roshanak، Mostafa، مدیزان، ba.asadi، مهسا علیا، اميد، saloumeh، vafa، azam33، fereshteh، roza، noushin، nasim120، اسما گل، rrezaie، sanazfaragh، sana.dawodi، warner، آماندانا، ayda، najme، rozapakdel، sara jon، Monik، اشنا222، 123، leilamortazavi، najmeh..، حسین، 920042522، ÷انیذکوک، مریم نوروزی، gholamalizade، rozi، سمیتا، mona7367، Ali_jj، razieh69، SHAHZAD، شکوه خانوم، نوا، yasna1384، نیلو، fatemeyaas، asal 70، Mehrbano، شكيبا، reyhaneh69، fariba-n، سپاس، samijooon، amir.mk4444، mohtaram، m.tabesh68، Mary68، masiz، زواروق، مریما، karin، سارا کا، وحیده، دسر، Leila 7 km، mobina29، arnika92، picha12، Nana11، rayaa، hadiiiss، Sanazzz.mi، lashgarifariba

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان