---

اطلاعیه های انجمن

سپاس » برای تشکر و قدردانی از سایر کاربران از دکمه سپاس استفاده کنید.
تصویر کاربری » تصویر کاربری خود را مطابق با عرف و قانون جمهوری اسلامی ایران انتخاب کنید.
تصویر انجمن » تصاویر نباید بیش از حد کوچک باشند تا لوگوی انجمن روی تصاویر درج شود.
مطلب جدید » هیچ یک از کاربران مجاز به کپی مطالب از سایت های دیگر حتی با درج منبع نمی باشد ، مطالب باید توسط خود کاربر ارائه شود.

پَلیل ( حلیم ماهی )
زمان کنونی: 2016/12/10، 09:55 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: مامان زهرا
آخرین ارسال: مامان زهرا
پاسخ 3
بازدید 2074

امتیاز موضوع:
  • 40 رأی - میانگین امتیازات: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
پَلیل ( حلیم ماهی )
Bug 
[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]

پَلیل ( حلیم ماهی )

گندم ( گندم حلیم )  /  ماهی  /  گشنیز  /  سیر  /  فلفل  /  نمک  /  ادویه  /  پیاز

سلام به خانمهای کدبانوی گروه ، من مامان زهرا هستم متولد ۶۲ از جنوب هستم.
اگه ماهی دوست دارید و میونه ی خوبی با غذاهای جنوبی و پر از سیر و فلفل دارید این یکی رو حتما امتحان کنید فوق العاده ست.
ممکنه کمی سخت بنظر بیاد اما به امتحانش میارزه ، البته همونطور که گفتم اگر سیر و فلفل و ماهی دوست داشته باشید.

گندم رو مدل حلیم خیس میکنیم و میپزیم ، یه پیاز خورد میکنیم و کمی ادویه میریزیم ( ما اینجا ادویه مخلوط استفاده میکنیم ، همون زردچوبه هم جواب میده) ماهی پاک شده رو میزاریم روش و درش رو میزاریم.

ماهی تو پیاز و ادویه بخارپز میشه ، حالا ماهی رو خارکش میکنیم یعنی خارش رو میکشیم ، تو ماهیتابه پیاز خورد شده رو تفت میدیم ، چهار پنج حبه سیر رو پاک میکنیم و تو یه کاسه با ادویه میکوبیم و به پیاز اضافه میکنیم و بعد گشنیز خورد شده ... تا گشنیز بپزه ، حالا به مواد گوشت ماهی رو اضافه میکنیم

سخت شد؟ نه نشد ، خوب حالا دوتا ظرف دارید اولی توش گندم پخته است و دومی توش ماهی و‌گشنیز و سیر و پیاز
دومی رو به اولی اضافه کنید ، نمک و فلفل فراووووووون و هم بزنید تا جا بیفته با لیمو یا نارنج یا مثل ما اب تمرهندی نوش جان کنید

اگر خوشتون اومد بازم با غذاهای جنوبی در خدمتم
پاسخ
 سپاس شده توسط Nadin ، sana68 ، Nilufar.banoo
فروشگاه سایت
---
Bug 
سلام ، ممنون مامان زهرا از این دستور غذایی ...

تا به حال اسم این غذا رو نشنیده بودم و نمیدونستم با ماهی هم میشه حلیم تهیه کرد
حتما امتحانش میکنم Shy.gif

با هر ماهی ای میشه تهیه اش کرد یا جنوبی ها با ماهی خاصی تهیه اش میکنن ؟
محال است بارانی از محبت به کسی هدیه کنی و دست های خودت خیس نشود ...
پاسخ
Bug 
(2015/08/07، 10:45 PM)Nilufar.banoo نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام ، ممنون مامان زهرا از این دستور غذایی ...

تا به حال اسم این غذا رو نشنیده بودم و نمیدونستم با ماهی هم میشه حلیم تهیه کرد
حتما امتحانش میکنم Shy.gif

با هر ماهی ای میشه تهیه اش کرد یا جنوبی ها با ماهی خاصی تهیه اش میکنن ؟

سلام
خواهش میکنم
امیدوارم خوشتون بیاد
باید ماهیش گوشتی باشه 
اینجا اغلب ماهی های خوب رو شکم پر میکنن و بعد قلیه
ماهی هایی با درجه پایینتر رو برای پلیل یا لخ لخ و ودام که یجور دمپخت ماهی هستن استفاده میکنن.انشالله اموزش اونها رو هم در فرصت مناسب مینویسم
پاسخ
 سپاس شده توسط Nilufar.banoo ، sana68

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Exclamation ماهی شکم پر Leila 0 2,939 2015/04/26، 02:25 AM
آخرین ارسال: Leila

کاربرانی که از این موضوع دیدن کرده اند ؟
22کاربر از این موضوع دیدن کرده اند :
Nilufar.banoo، Nadin، سمانه کریمی، danaie، dorna taghvi، alipod21، noushin، warner، zarzari، محمداحسان، omid70741، sana68، rohemot، مامان زهرا، بهارکریمی، TiiTii، Mar، آرزوی مهربون، tba، khadije، زهرا160، شیرازی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان