---

اطلاعیه های انجمن

سپاس » برای تشکر و قدردانی از سایر کاربران از دکمه سپاس استفاده کنید.
تصویر کاربری » تصویر کاربری خود را مطابق با عرف و قانون جمهوری اسلامی ایران انتخاب کنید.
تصویر انجمن » تصاویر نباید بیش از حد کوچک باشند تا لوگوی انجمن روی تصاویر درج شود.
مطلب جدید » هیچ یک از کاربران مجاز به کپی مطالب از سایت های دیگر حتی با درج منبع نمی باشد ، مطالب باید توسط خود کاربر ارائه شود.

ژله رز سیب
زمان کنونی: 2016/12/05، 10:11 PM
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
نویسنده: zohre
آخرین ارسال: zohre
پاسخ 1
بازدید 1678

امتیاز موضوع:
  • 78 رأی - میانگین امتیازات: 3.15
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ژله رز سیب
Bug 
[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]
[تصویر: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
]
]
]
]

ژله رز سیب

سیب 3 عدد    /    آبلیمو 1/4 لیوان    /    شکر 2 لیوان    /    آب 4 لیوان

ژله آلوئه ورا 1 بسته    /    ژله رنگي 1/2 بسته    /    بستني وانيلي 1/2 ليوان

طرز تهیه : اول سیب ها رو خوب ميشوريم بعد نصفشون ميكنيم و وسطش رو خالي ميكنيم ابزار مخصوص داره ولي من نداشتم و با چاقو افتادم به جونش.

بعد با رنده های وی خیلی نازک برش ميزنيم...اگه مثل من رنده وی ندارید باید سعی کنید خیلی خیلی نازک برش بزنید...هر چی برشهاتون نازکتر باشه گلهاتون قشنگ تر در میاد! بعد برشها رو از وسط نصف ميكنيم.

حالا شربت رو درست ميکنیم به این صورت که آبلیمو و شکر و آب رو مخلوط ميکنیم و ميذاریم بجوشه بعد از روی حرارت برميداریم و سیبها رو ميريزيم داخلش و ميذاریم بمونه تا خنک بشه ، من ۴۵ دقيقه گذاشتم موند ، اگه زود برداريم سيب ها حين كار ميشكنه.

وقتي سيب ها خنك شد اونها رو به شکل گل رز میپيچیم ، چون ورقه هاي سيب نرم و منعطف شدن و چسبنده هم هستند خيلي راحت ميشه گل رو پيچيد ، اولين لایه رو كمي بالاتر از بقيه بگيرين كه مركز گل برجسته تر باشه ، اينطوري گل زيباتر به نظر ميرسه. وقتي گل آماده شد براي اينكه باز نشه داخل چيزي مثل لیوان بذارين.

حالا ژله الوئه ورا رو درست ميكنيم و كمي از اونو را درون ظرف ميريزيم و ميگذاريم تا ببنده ، وقتي بسته شد گل رز رو برعكس روي ژله ميگذاريم و چند قاشق ژله اطرافش ميريزيم و ميذاريم تو يخچال تا ببنده ، اين كار باعث ميشه گل سر جاش محكم بشه و وقتي بقيه ژله رو ميريزيم غوطه ور نشه ، چند تا برگ هم میذاریم که میتونه هر چیزی باشه.   

وقتي بست بقيه ژله آلوئه ورا رو ميريزيم و روي همه اينها يه ژله مات ميريزيم كه گلهامون نمود داشته باشه ، من از ژله بستني استفاده كردم ( ژله رو با اب داغ حل میکنیم بعد با بستنی مخلوط میکنیم و میزنیم ) ، وقتي ژله مون بست ميذاريم تو آب داغ و برميگردونيم ، يادتون نره ظرفتون رو چرب كنين.

نكته ها : وقتي ميخوايم گل رو درون ژله برعكس بذاريم بازم ممكنه باز بشه و اينجاست كه من يه اختراعي از خودم در وكردم ! يه كم ژله آلوئه ورا رو با قاشق قطره قطره روي گل رز بريزين تا به لايه ها نفوذ كنه و بذارين تو يخچال ، ژله بيرنگ ما بسته ميشه و گل رزمون ديگه باز نميشه.

اگر سيب قرمز رو پوست نگيرين يه گل زرد خواهيد داشت با لبه هاي قرمز ، اگر ميخواين گل رزتون رنگي باشه به شربتتون چند قطره رنگ خوراكي اضافه كنين ، بعد سيب ها رو داخلش بريزين ، اگه دوست دارين گلهاتون رو با رنگاي مختلف درست كنين ، شربت رو در چند ظرف بريزين و به هر كدوم يه رنگ اضافه كنين. :smilie:4
پاسخ
 سپاس شده توسط Nilufar.banoo ، Nadin ، اعظم جونی ، marzieh68
فروشگاه سایت
---

کاربرانی که از این موضوع دیدن کرده اند ؟
64کاربر از این موضوع دیدن کرده اند :
Nilufar.banoo، zohre، Nadin، khatoon1، klina، lida، Neda.Ja، tibe، dorna taghvi، اعظم جونی، anita، rrezaie، warner، mahya20، mehdi، رویا خاتون، گلپری، parvane1344، حسین، آشنا، arezoo 60، sorena24، elahe.j، aaban، منظررضایی، اقاقیا، zamir، 1371، leilamnd، 44668949، غزال 20، 2167، مهرسا، من من، maryam1369، پاییز، raha94، fateme_mehdi، بيات، skh، SHAKHSI، مهتاب، گندم بانو، hadis_moazzami، rozi، Yasaman، arezoo ghaderi، MJ lg، salipour، marzieh68، yasame، دریای آبی، Mehrbano، nilla، Naji71، ahgha، رامیلا_67، نسا، رویال، فرزانه 1، لیلی56، mahsa2000، yasi، الهه«س.س»

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان