انجمن ایران کوک

نسخه‌ی کامل: پای سیب
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر:  pai-sib.jpg]
[تصویر:  pai-sib1.jpg]
[تصویر:  pai-sib2.jpg]
[تصویر:  pai-sib3.jpg]

پای سیب

آرد 300 گرم  /  كره سرد 200 گرم  /  پودر قند 100 گرم  /  شكر 100 گرم  /  تخم مرغ 1 عدد

سيب درشت 2 عدد  /  دارچين 1 قاشق چايخوري  /  پودر شكر 1 قاشق سوپخوري  /  رنده پوست پرتقال 1 قاشق چايخوري

طرز تهيه : آردو داخل كاسه بريزيد و كره سرد خرد شده رو بهش اضافه كنيد و با همزن برقي يا با نوك انگشت خوب مخلوط كنيد و بعد از اينكه بشكل خرده نان در اومد شكر و پودر قند رو اضافه كنيد و بعد هم بلافاصله تخم مرغ رو اضافه كنيد.

رنده پوست پرتقال رو هم اضافه كنيد و خمير را بدون ورز دادن زياد جمع كنيد ، خمير رو توي يه تيكه كاغذ روغني بذاريد و بمدت نيم ساعت بفرستيد تو يخچال.

حالا وقت باز كردن خمير روي سطح آرد پاشي شده است ، با وردنه 3/4 خمير رو اندازه قالب تون باز كنيد و خمير رو داخل قالب بندازيد و كف و ديواره قالب رو با خمير بپوشونيد ، روي سطح خمير رو با سيب رنده شده بپوشونيد و دارچين و پودر شكر روي سيب ها بپاشيد.

1/4 باقيمانده خمير رو مجددا روي سطح آرد پاشي شده باز كنيد و روي سيب ها رو با اين تكه خمير كامل بپوشونيد ، اگه خمير اضافه اي داشتيد ميتونيد با كاترهاي مختلف شكل هاي دلخواهتون و برش بزنيد و با كمي آب روي خمير دوم بچسبونيد.

روي خمير رو با مخلوط شير و زرده تخم مرغ برس بكشيد و بعد بمدت 45 دقيقه داخل فري كه با دماي 170 درجه سانتيگراد گرم شده بفرستيد ، بعد از پختن و خنك شدن پاي سيب اونو از قالب جدا كنيد و برش بزنيد.

نكات مهم : در پخت پاي سرد بودن كره مهمه ، استفاده از قالبی که كفش جدا میشه بهتره و در مراحل انجام کار جلوگيري از گرم شدن خمير هم مهمه.
خیلی خوبه که شما از مراحل کارتون عکس میزارین واقعا عالیه خسته نباشین