انجمن ایران کوک

نسخه‌ی کامل: ته چین شیرازی
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر:  tahchin-shirazi.jpg]
[تصویر:  tahchin-shirazi1.jpg]
[تصویر:  tahchin-shirazi2.jpg]

ته چین شیرازی

برنج 4 لیوان   /   بادمجان ریز 4 عدد   /   گوشت گوسفند خرد شده 250 گرم

ماست چکیده یا خامه ای 2 لیوان   /   زرده تخم مرغ 5 عدد   /   زعفران و دارچین به مقدار لازم

طرز تهیه : اين غذاي خوشمزه يكي از انواع ته چين هايي كه شما ميتونيد تهيه كنيد ، برنج رو با چند لیوان آب و کمی نمک خیس بدید.

بادمجان ها را پوست گرفته و با قرار دادنشون در آب و نمك تلخيشون و بگيريد ( نيم ساعت كافيه ) ؛ بادمجان ها رو در روغن فراوون و با شعله زياد سرخ كنيد ( اينكار باعث ميشه هم سريع سرخ بشن و هم روغن كمتري رو به خودشون بگيرن ) حالا همه بادمجان ها رو روي كاغذ آشپزخانه قرار بديد تا روغنشون گرفته بشه.

گوشت گوسفندي رو خرد كنيد ( ميتونيد از سردست يا ماهيچه هم استفاده كنيد ) داخل قابلمه بريزيد و با اضافه كردن آب بذاريد آب به جوش بياد ، با كفگير كف روي گوشت و بگيريد و بعد از اضافه كردن پياز ، سير ، فلفل و زردچوبه بذاريد گوشت خوب بپزه ( يادتون باشه كه هيچوقت همون اول كار به گوشت نمك نزنيد چون هم رنگش تيره ميشه هم نپز ميشه ) اواخر پخت گوشت بهترين وقت براي اندازه كردنه نمكه.

پيازو ريز خرد كنيد و تو روغن تفت بديد ، گوشت پخته شده رو با چند قاشق از آب گوشت اضافه كنيد و كمي كه غليظ شد شعله رو خاموش كنيد.

حالا موقع آبكش كردنه برنجمونه ، بعد از آبكش كردن برنج ، ماست چكيده و زعفرون و زرده تخم مرغ رو خوب با هم مخلوط كنيد ، نصف اين تركيب رو به گوشت و پياز اضافه كنيد و نصف ديگه رو هم كنار بذاريد.

كف قابلمه روغن بريزيد و اجازه بديد تا روغن داغ بشه ، برنج و با بقيه مخلوط زعفرون ، ماست و تخم مرغ مخلوط كنيد و يه لايه كف قابلمه بريزيد و با پشت قاشق سطحش و صاف كنيد ، بادمجان و گوشت رو روي برنج بريزيد و كمي هم دارچين بپاشد و روي همه مواد رو با برنج بپوشونيد.

در قابلمه رو ببنديد و اجازه بديد تا غذا خوب دم بكشه ، بعد از دم كشيدن روي در قابلمه يه ديس يا سيني بزرگتر از خودش قرار بديد و ته چين و برگردونيد ، نوش جان.