انجمن ایران کوک

نسخه‌ی کامل: شیرینی پا درازی ( شیرینی عید )
شما در حال مشاهده‌ی نسخه‌ی متنی این صفحه می‌باشید. مشاهده‌ی نسخه‌ی کامل با قالب بندی مناسب.
[تصویر:  shirini-paderazi-1.jpg]
[تصویر:  shirini-paderazi-2.jpg]

شیرینی پا درازی ( شیرینی عید )

آرد گندم 1/2 لیوان   /   آرد برنج 1/2لیوان   /   آرد نخودچی 1/2 لیوان   /   پودر قند 2/3 لیوان  /   عسل 1 قاشق چایخوری

تخم مرغ 1 عدد   /   روغن جامد 2/3 لیوان   /   زنجبیل یا پودر هل 1 قاشق چایخوری   /   کنجد مقداری


طرز تهیه : تخم مرغ را داخل کاسه ای بریزید و با چنگال کمی بزنید سپس پودر قند و عسل را به آن اضافه کنید ، مخلوط کنید و کنار بگذارید.

روغن جامد را داخل کاسه ای بریزید و با قاشق کمی بزنید تا روغن باز شود سپس مخلوط آرد ( آرد گندم ، برنج ، نخودچی ) و زنجبیل یا هل را اضافه کنید و با دور کند همزن 10 دقیقه بزنید تا خمیر نرم و کرمی و چسبنده ای بدست بیاید.

در این مرحله مخلوط تخم مرغی را اضافه کنید و در حدی که مخلوط شود هم بزنید ، در پایان کار خمیر نرمی بدست میاید که باید داخل کیسه فریزر بگذارید و 1 شب در یخچال استراحت دهید ( اگر خمیر کمی شل بود جای نگرانی نیست داخل یخچال سفت خواهد شد ).

پس از استراحت خمیر را روی سطح کار باز کنید و با قالب دلخواه تان قالب بزنید و با فشار چنگال روی ان طرح بیندازید.

شیرینی ها را داخل سینی فر قرار دهید و مقداری زرده تخم مرغ را با شیر یا آب رقیق کنید و روی سطح شیرینی ها بزنید و روی ان کمی کنجد بپاشید ( میتوانید به زرده تخم مرغ مقداری زعفران دم کرده اضافه کنید ).

قالب را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است 10 - 15 دقیقه قرار دهید تا شیرینی ها آماده شوند ، اجازه دهید شیرینی ها خوب سرد شوند سپس از قالب جدا کنید و در ظرف بگذارید ( میتوانید برای خوشرنگ تر شدن شیرینی 1 دقیقه گریل را روشن کنید ).

نکته : میتوانید مقدار زنجبیل را بیشتر کنید ، به جای عسل میتوانید از مقداری شیره مربا استفاده کنید.