جدیــدترین مطالــب
مــــطالب تـــصادفی
حراج مانتو

صفحه اصلی »غذاهای اصلی » نان و خمیر » آموزش خمیر پیتزا ایتالیایی


 

پیتزا ایتالیایی

 

خمیر پیتزا ایتالیایی

 

آرد 3 لیوان  .  آب ولرم 1 لیوان نمک 1/4 قاشق چایخوری

پودر خمیر مایه فوری ۱ قاشق غذاخوری  .  روغن مایع ۱ قاشق غذاخوری

 

خمیر پیتزا ایتالیایی

 

روش تهیه : خمیر مایه را با آب ولرم ( ابی گرمی که دست را نسوزاند ) مخلوط کنید و در جای گرمی به مدت 5 دقیقه بگذارید بماند.

 

آرد را دوبار الک کنید تا سبک شود ، سپس وسط آرد را گود کرده و خمیر مایه اماده شده ، روغن زیتون و نمک را به آن اضافه کرده و از کناره های آرد با قاشق مخلوط کردن را شروع کنید ، پس از اینکه تمام آرد با مواد دیگر مخلوط شد شروع به ورز دادن نمائید ، روی سطح کار آرد بپاشید و خمیر را روی اون قرار دهید.

 

خمیر پیتزا ایتالیایی

 

به کمک کف دست روی خمیر فشار دهید و به سمت جلو هدایتش کنید تا خمیر کش بیاید و بعد دوباره به حالت قبل برگردید و این عمل را بارها و بارها تکرار کنید ، در زمان ورز دادن خمیر همواره باید سطح کارتان پوشیده از آرد باشد.

 

کف و اطراف ظرفی را با روغن چرب کنید ،سپس خمیر را داخل ان بگذارید و یک دور درون ظرف بچرخانید تا کمی اطراف خمیر چرب شود ، سپس روی خمیر برشی به صورت + بدهید تا خمیر بهتر ور بیاید ، پارچه ای روی ظرف قرار داده و در جایی گرم بین 1 تا 2 ساعت قرار دهید تا حجم ان دو برابر شود ، هرچه دمای محیط گرم تر باشد خمیر شما زودتر ور میاید.

 

خمیر پیتزا ایتالیایی

 

پس از انکه حجم خمیر دو برابر شد دست ها و سطح کار را به کمی آرد یا روغن اغشته کنید تا خمیر به دست یا محیط کار نچسبد ، خمیر را روی سطح مورد نظر قرار دهید و به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید ، سپس هر تکه را جداگانه چند بار با همان روش بالا ورز دهید.

 

کف تابه های پیتزا را کمی چرب کرده و خمیرها را به شکل دایره های بزرگ روی انها پهن کنید ، چند دقیقه صبر کنید تا خمیر کمی پف کند.

 

khamir pitza

 

فر را روی حرارت 200 درجه سانتیگراد بگذارید و ظرفی اب داخل ان قرار دهید ، وقتی اب شروع به بخار کردن نمود تابه ها را درون فر بچینید و به مدت 10 تا 15 دقیقه قرار دهید تا پخت اولیه نان پیتزا انجام شود ، سپس از فر خارج کرده و مواد مخصوص پیتزا را روی نان های اماده بریزید و بار دیگر درون فر بگذارید تا پنیرها اب شده و پیتزای شما آماده سرو کردن شود.

 

نکته : منظور از جای گرم برای گذاشتن ظرف خمیر مایه بمدت 5 دقیقه در محیطی با دمای حدود 40 درجه میباشد که برای اینکار میتوانید مایکروفر را گرم کنید و سپس ظرف را درون مایکروفر به مدت 5 دقیقه قرار دهید ، حتی میتوانید آن را در کنار شوفاژ یا هر منبع گرمایی دیگری بگذارید.

 

پرینت مطلب نویسنده : نیلوفر بانو | بازدید : 108,703
برچسب‌ها, , , , ,

نان فنجانی پر شده با هوموس خمیر نان جادویی اسکون مرغ پنیری پیتزا سبزیجات بدون پنیر پیتزا لقمه ای پیتزای مرغ با سس پنیر پیتزای تابه ای ( بدون فر )

محصولات لاغری
دیدگاه» مشاهده تمام دیدگاه ها