جدیــدترین مطالــب
مــــطالب تـــصادفی
حراج مانتو

صفحه اصلی »غذاهای اصلی » کوفته و کباب » کباب کوبیده سنتی


 

کباب

 

کباب کوبیده سنتی

 

گوشت چرخ کرده 500 گرم . پیاز 150 گرم . زعفران دمکرده 1/2 قاشق چایخوری . نمک و فلفل مقداری

 

کباب

 

طرز تهیه :  پیازها را پوست بکنید و بشوید و با دنده ریز رنده کنید سپس پیازهای رنده شده را درون پارچه ای توری بریزید و با دست خوب آب پیاز را بگیرید.

 

داخل کاسه ای بزرگ پیازهای اب گرفته و گوشت چرخ کرده ( 2 بار چرخ کنید ) بریزید سپس نمک و فلفل و زعفران را اضافه کنید و با دست خوب ورز دهید تا حالتی چسبنده پیدا کند ، پس از آماده شدن مایه کباب را به مدت 2 – 4 ساعت درون یخچال قرار دهید.

 

کباب 

 

برای به سیخ کشیدن ابتدا کاسه ای آب سرد در کنار دست تان قرار دهید ، دست تان را پیش از برداشتن مایه کباب با آب کمی مرطوب کنید ، کمی از مایه کباب بردارید و به شکل دوک دراورید ( ابتدا و انتهای گوشت نازک تر و مرکز ضخیم تر ) و از اطراف شروع به پوشاندن سیخ کنید.

 

ر انتها وقتی سطح کباب یکدست شد مجدد دست تان را با اب سرد مرطوب کنید و روی سیخ کباب را با دو انگشت ارام فشار دهید ( نیشگون بگیرید ) و با فاصله تمام کباب را شکل دهید ، در پایان کار ابتدا و انتهای مایه کباب را با فشار انگشتان به سیخ بچسبانید ؛ پس از اماده شدن تمام سیخ ها اتش را روشن کنید ( بهترین نوع طبخ برای کباب کوبیده اتش ذغال است اما میتوانید کباب ها را درون فر نیز اماده کنید ).

 

سیخ ها را روی ذغال بگذارید و با بادبزن شروع به باد زدن کنید ، اتش را ارام و یکنواخت باد بزنید تا زمانی که گوشت خودش را بگیرد ، پس از اینکه گوشت کمی برشته شد دیگر نیازی به باد زدن نیست ، در زمان طبخ کباب ها را چند بار روی هم بزنید تا روغنی که از کباب ها چکیده میشود به خورد کباب ها برود.

 

نکته ها : اب پیاز را کامل بگیرید تا کباب تان شل نشود ، بهتر است کباب از گوشت گوسفند یا ترکیب مساوی گوشت گوسفند و گوساله تهیه شود ، گوشت کباب باید دارای چربی متوسطی باشد ، نه خیلی چرب و نه خیلی خشک تا کباب لذیذی داشته باشید.

 

پرینت مطلب نویسنده : نیلوفر بانو | بازدید : 88,280
برچسب‌ها, , , , , , , ,

کباب دو رنگ کباب قفقازی جوجه کباب تابه ای کباب بختیاری جوجه کباب عسلی استیک با سس مخصوص استیک با سس سیر

محصولات لاغری
دیدگاه» مشاهده تمام دیدگاه ها